Коричник

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Коричник, або Коричний лавр (Cinnamómum) — великий рід вічнозелених рослин родини лаврові (Lauraceae).

Коричник
Cinnamomum
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Streptophyta
Надклас: Покритонасінні (Magnoliophyta)
Клас: Дводольні
Порядок: Лавроцвіті
Родина: Лаврові
Рід: Коричник (Cinnamomum)
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Cinnamomum
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Cinnamomum
EOL logo.svg EOL: 60925
IPNI: 21380-1
ITIS logo.svg ITIS: 18174
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 2615
Fossilworks: 54617

Екологія[ред. | ред. код]

У дикому вигляді представники роду ростуть в тропічних областях Південно-Східної Азії та Австралії. Культивується повсюдно.

Коричник — рослина вологого тропічного і субтропічного клімату, що вимагає великої кількості опадів і значною вологості повітря, швидше тіньовитривала, ніж світлолюбна.

Найкраще коричник росте на суглинних і супіщаних ґрунтах.

Коричник розводять посівом насіння, вегетативно, шляхом укорінення в теплиці трав'янистих і напівздеревілих живців, відводками та щепленням методом простої копулировки і окулірування.

Ботанічний опис[ред. | ред. код]

Вічнозелені дерева і чагарники з ароматичними листям і деревиною. Крона у деревовидних форм кулястої, нерідко неправильної форми. Кора зазвичай розтріскується.

Бруньки за винятком деяких видів, голі, без луски. Листки супротивні, ланцетно-еліптичні, світло-зелені, гладкі, зазвичай шкірясті, з 3 жилками, або жилкование перисті.

Суцвіття цимозних-волотисті або гроздевидне, в пазухах листків або майже на кінцях гілочок. Квітки дрібні, двостатеві, рідше раздельнополиє; оцвітина проста, складається з короткої трубочки і 6 майже рівних часток. Тичинок 9 або 12, розташованих зазвичай в 3 кола; стамінодії 3, складових четвертий коло; пильовики і парні залізяки біля основи тичинок розташовані лицьовою стороною всередину квітки у тичинок перших двох кіл і назовні — у тичинок третього кола; пильовики четирёхгнездние. Зав'язь яйцеподібна, одногнездная, з одного сім'ябрунькою.

Плід — односемянная костянка, що сидить в чашевидних розширеному і потовщений оцвітиною, частки якого зазвичай опадають. Насіння без ендосперму.

Деревина[ред. | ред. код]

Деревина без виразного поділу на ядро і заболонь, світло-жовтувата або світло-коричнева, часто з темними смугами або плямами. Річні кільця більш-менш помітні, промені добре помітні на радіальних распилах.

Судини з простими і сходовими перфораціями. Межсосудістая поровом чергова, пори волокон прості, надзвичайно дрібні. Деревина рассеяннососудістая з тенденцією до кольцесосудістості. Деревна паренхіма рясна, рідко дуже мізерна, вазіцентрічпая і зімкнуто-крилоподібна. У тяжах деревної паренхіми є великі клітини, заповнені камедями, слизу або раневими речовинами. Промені змішано-гетерогенні, одно-трирядне.

Деревина ряду видів високо цінується в тропічній та субтропічній Східної Азії.

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]