Королівський вікторіанський ланцюг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Королівський вікторіанський ланцюг
англ. The Royal Victorian Chain
Країна Велика Британія Велика Британія
Тип Особиста нагорода монарха
Статус вручається
Нагородження
Засновано: 1902
Перше: Георг, принц Уельський
Нагороджено: 84
Нагороджені:
d (1)
Черговість

CMNS: Королівський вікторіанський ланцюг у Вікісховищі

Королівський вікторіанський ланцюг (англ. The Royal Victorian Chain) - нагорода, заснована королем Едуардом VII в 1902. Незважаючи на схожу назву, не входить в структуру королівського вікторіанського ордена, хоча також, як і орден, є знаком особистої уваги монарха. Не входить у систему старшинства британських нагород, не дає права на використання ініціалів нагород. Ланцюгом можуть нагороджуватися як піддані британського монарха, так і іноземні громадяни, при цьому іноземці є або главами держав, або представниками королівських будинків, а британські піддані є особами високого рангу, або членами королівської сім'ї. Всього з 14 нині живих володарів ланцюга лише четверо не були главами держав (на момент вручення). Для канадських громадян, в силу заборони на отримання перських і лицарських титулів, є найвищою нагородою, і лише двоє отримали її за всю історію - колишні генерал-губернатори Вінсент Мессі та Роланд Міченер.

Ланцюг має в якості ланок, що чергуються, зображення троянди, будяка, конюшини і лотоса (символізують, відповідно Англію, Шотландію, Ірландію й Індію) з монограмою Едуарда VII під короною, покритою червоною емаллю, ERI (Edwardus Rex Imperator). На ланцюзі висить знак у вигляді мальтійського хреста з овальним медальйоном в центрі, монограмою "VRI" (Victoria Regina Imperatrix).

Ланцюг носиться навколо шиї (чоловіками), або на банті, прикріпленому до лівого плеча (для жінок). Ланцюг повинен бути повернутий монарху після смерті власника.

Посилання

[ред. | ред. код]