Крим (телерадіокомпанія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Крим
ГТРК «Крым» і ТРК «Крым»
Типтелеканал
Організаційно-правова форма господарюванняавтономна некомерційна організаціяd
Галузьтелебачення і радіомовлення
Засновано25 січня 1959
Штаб-квартираСімферополь
1tvcrimea.ru(рос.)

Автономна некомерційна організація «Телерадіокомпанія „Крим“» (до 2014 року — ДТРК «Крим») — кримська республіканська телерадіомовна компанія, з 2014 року належить представникам тимчасової окупаційної влади РФ у Криму.

Історія

[ред. | ред. код]
З 1936 року редакція радіомовлення знаходиться в будівлі караїмської кенаси

Державна телерадіомовна компанія «Крим» (ДТРК «Крим») створена в 1959 році. До 1992 року називалася Кримським комітетом телебачення і радіомовлення. Структурно складалася з двох складових частин: творчого персоналу (Кримський комітет телебачення і радіомовлення) і технічного персоналу (Кримський телевізійний технічний центр). У 1995 році відбулося їх об'єднання в одну структуру.

Після окупації Криму Росією, з травня по серпень 2014 року була проведена перереєстрація телерадіокомпанії з ДТРК «Крим», що належала Держкомтелерадіо України, в автономну некомерційну організацію «Телерадіокомпанія „Крим“», проведено ребрендинг телеканалу «Крим» в «Перший Кримський» і радіостанції «Крим». Також телерадіокомпанія запустила новий телеканал «Крим 24» і радіостанції «Крим. Точка» і «Море»[1].

22 липня 2015 року Нацрада України по радіо і телебаченню заявила про намір відновити мовлення ДТРК «Крим» як українського ЗМІ на базі Української студії телевізійних фільмів[2]. Представники окупаційної влади та «директор» АНО «Телерадіокомпанія Крим» Катерина Козир, міністр внутрішньої політики, інформації та зв'язку Дмитро Полонський і кримський лікар Анатолій Мирошниченко виступили з критикою цього рішення.

Колектив

[ред. | ред. код]

Станом на 2006 рік в колективі телерадіокомпанії працювало 3 Заслужених журналіста України, 8 Заслужених журналістів АРК, 2 Заслужені діячі мистецтв АРК, 2 Заслужених артиста АРК, 67 працівників нагороджені Почесними грамотами Верховної Ради АРК, Ради міністрів АРК, Держкомтелерадіо України.

Медіаактиви

[ред. | ред. код]

Телеканал «Перший Кримський»

[ред. | ред. код]
Перший Кримський
АНО "Телерадиокомпания "Крым"
Зона мовленняКримський півострів
Час мовленняЦілодобово (з 1 січня 2016 року)
Мова мовленняРосійська мова
Центр керуванняСімферополь, Студентська вулиця, 14 (РТПЦ АРК)
Формат
зображення
16:9 (SDTV)
1080i (HDTV)
Тематика каналуЗагальна
Дата початку
мовлення
вересень 1997
Керівник(и)Катерина Козир (генеральний директор)
Ранні назвиКрим (1992—2014)
Слоганрос. Живи ярко! Лови момент!
Сайт1tvcrimea.ru

Перша пробна телепередача вийшла в ефір 25 січня 1959 року. Тривалість ефірного часу становила близько 1 години. З 5 травня 1959 року здійснюється регулярне телевізійне мовлення на весь Кримський півострів, включаючи Севастополь.

До 1997 року телерадіокомпанія вела мовлення під час регіональних вікон на українських загальнореспубліканських (з 1992 року — загальнодержавних) телеканалах «Перший Національний» та «УТ-2» в різний час тривалістю від 1 до 4 годин на добу.

Будівля редакції в Сімферополі

З осені 1997 року здійснюється власне мовлення з 18-годинним програмуванням (6: 00-0: 00) на окремій ефірній мережі, створеній Радіотелевізійним передавальним центром Криму (РТПЦ РК/АРК). До 2014 року вільний нічний ефірний час займали телеканали «УТР» та «Центральний канал».

1 липня 2014 року Перший Кримський увійшов до складу Кримського регіонального мультиплексу цифрового телебачення Росії.

З 2016 канал перейшов на цілодобове мовлення; для користувачів ОС Android телерадіокомпанія запустила мобільний додаток для перегляду ефіру і читання новин з сайту в спрощеній версії.

Радіостанція «Крим»

[ред. | ред. код]

Радіоканал «Радіо Крим» до 2014 року вів своє мовлення у Сімферополі на частоті 100.6 MHz і Чорноморському 106.5 MHz. Після початку тимчасової окупації, у березні 2014 року радіостанція поширила мовлення на Севастополь і Керч. З 2019 року радіостанція веде мовлення майже на всій території Криму. Музика переважає в жанрах зарубіжного і російського ретро і рок. Аудиторія радіослухачів — 35-65 років.

Радіостанція «Точка»

[ред. | ред. код]

Радіоканал «Крим Точка» (до 30 жовтня 2014 р. «Крим») — одна з найстаріших радіостанцій в Криму. Перша власна програма вийшла в ефір в травні 1930 року. У травні 2020 року радіостанція стартувала в FM діапазоні. Програми радіоканалу «Крим. Точка»: новини суспільно-політичного характеру, просвітницькі, дитячі, освітні програми. Віщає радіоканал по всьому Криму на третій кнопці проводового радіо, а також в FM діапазоні в Сімферополі, Ялті і в Судаку.

Радіостанція «Море»

[ред. | ред. код]

Радіостанція була створена влітку 2015 року, стартувала на день ВМФ рф. Радіостанція мовить майже по всій території Криму. Формат радіостанції інформаційно-розважальний, музика переважає в жанрах CHR і поп. Аудиторія радіослухачів — 20-45 років.

Устаткування

[ред. | ред. код]

Студійні телевізійні передачі здійснюються в режимах прямого ефіру або в запису з студійного павільйону площею 300 м². Крім того, є малий студійний павільйон, який використовується для новинних передач.

ТРК обладнана двома пересувними телевізійними студіями (ПТС), здатними здійснювати високоякісний багатокамерний запис телепередач з будь-якого місця Криму. У 2015 році телерадіокомпанія отримала третю пересувну студію.

У липні 2006 року в рамках української державної програми технічного переоснащення регіональних телерадіокомпаній в ДТРК «Крим» було встановлено нове обладнання, яке дозволяє виробляти програмний продукт в цифровому форматі, що забезпечує високу якість телевізійних програм.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Краткая новейшая история АНО ТРК «Крым» на официальном сайте. Архів оригіналу за 3 грудня 2014. Процитовано 18 грудня 2014.
  2. ГТРК «Крым» заработает на базе «Укртелефильма» — глава Гостелерадио Украины. Архів оригіналу за 2 квітня 2016. Процитовано 7 липня 2020.