Кришень Валерій Павлович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Кришень Валерій Павлович
Народився 11 вересня 1955(1955-09-11) (68 років)
м. Дніпропетровськ
Країна Україна Україна
Національність українець
Діяльність хірург
Alma mater Дніпровський державний медичний університет
Галузь хірургія
Заклад Дніпровський медичний університет
Вчене звання професор
Науковий ступінь доктор медичних наук
Батько Кришень П. Ф.
Мати Кришень Валентина Іванівна
У шлюбі з Кришень Тетяна Григорівна
Нагороди винахідник СРСР

Кри́шень Вале́рій Па́влович (11 вересня 1955, Дніпропетровськ) — український вчений, доктор медичних наук, професор хірургії. Лікар-хірург вищої категорії. Професор кафедри загальної хірургії Дніпровського державного медичного університету.

Біографія[ред. | ред. код]

Валерій Павлович Кришень народився 11 вересня 1955 року в Дніпропетровську, в родині медиків. Батько — Кришень Павло Федорович. У 1978 році закінчив з відзнакою Дніпропетровський медичний інститут.

Протягом 6 років працював хірургом клінічної міської лікарні № 16,завідував відділенням стаціонару.

У 1981 році у Київському медичному інституті захистив кандидатську дисертацію на тему «Абсцеси печінки та піддіафрагмального простору», у 1993 році захистив докторську дисертацію у Харківському медичному інституті на тему «Шляхи оптимізації хірургічного лікування виразкової хвороби шлунка».

У 1984 році почав викладати у Дніпропетровській медичній академії, спочатку був асистентом кафедри хірургії, доцентом, потім — професором. Зараз він професор кафедри загальної хірургії, керівник головної клінічної бази кафедри в міській лікарні швидкої медичної допомоги. Член спеціалізованої вченої ради при ДДМУ по захисту докторських дисертацій.

Наукова діяльність[ред. | ред. код]

Основні напрями діяльності — невідкладна та планова абдомінальна хірургія, профілактика ускладнень операцій, оптимізація методів діагностики та лікування гострих хірургічних захворювань, актуальні питання сучасного викладання дисципліни «загальна хірургія» у вищій медичній школі. Є автором близько 400 наукових праць, навчальних посібників, монографій. Має 36 авторських свідоцтв на винахід та патентів СРСР та України, понад 30 раціональних пропозицій, в тому числі галузевих. Під керівництвом В. П. Кришеня захищено 5 кандидатські та 1 докторська дисертації, 5 магістерських робіт. Виконуються 5 кандидатських та докторська дисертації. Кришень В. П. був головою та членом державних випускних екзаменаційних комісій та акредитаційних комісій МОЗ та МОН України з проведення кваліфікаційно-ліцензійної експертизи навчально-освітніх на науково-практичних закладів (Дніпро, Київ, Кропивницький, Львів).

Діючий сертифікований член Європейської асоціації хірургів з 2005 року, постійний учасник щорічних міжнародних хірургічних конгресів як рілейтер-доповідач та головуючий. Виступає в ролі експерта-коментаря з актуальних питань загальної хірургії на вебсайті Європейського товариства хірургів.я.Рецензент у складі редакційної ради експертів міжнародного видання -журналу з хвороб травного каналу. Вільно володіє кількома іноземними мовами, особливо досконало — англійською.

Кришеня В. П.включено до біографічної енциклопедії успішних українців за версією швейцарської міжнародної колекції Hubner's «Who is who in Ukraine» (видавництво Німеччини) та до Енциклопедії Сучасної України (Київ), а також у Бристольський «Who's who» Реєстр в рубріках медична практика та вища освіта.

Нагороди[ред. | ред. код]

  • Нагрудний знак «Винахідник СРСР».
  • Медалі ВДНГ УРСР (срібна) та СРСР (бронзова).

Джерела[ред. | ред. код]

  • Біографія на сайті НАН України
  • Дніпропетровська державна медична академія: історія, сучасність, особистості/ до 95-річчя академії/. Харків, 2011, с.97
  • Хто є хто в Україні /перший випуск/ К. І. С., Київ, 1997, с. 259-260
  • Енциклопедія Сучасної Украіни, Київ, 2014, 15-й том.
  • сайт ДМА www.dsma.dp.ua
  • Професори Дніпропетровськоі медичноі академіі 1916-2019рр.”Пороги», 2020.-с.264-265.