Круїз-контроль

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Схема Intelligent Cruise Control. Червона машина автоматично слідує за синім автомобілем.

Круї́з-контро́ль (раніше був відомий під маркетинговими назвами англ. Cruise control, нім. Tempomat) — пристрій, що підтримує постійну швидкість автомобіля, автоматично додаючи її при зниженні швидкості руху і зменшуючи швидкість при її збільшенні, приміром, на спусках, без участі водія.

Зручний у далеких дорогах, коли важко утримувати протягом великого проміжку часу педаль газу в одному положенні.

Встановлюється як на автомобілі з автоматичною коробкою передач, так і на автомобілі з механікою.

Набув найбільшого поширення в США, що логічно, враховуючи кількість довгих автомагістралей, що сполучають передмістя мегаполісів.

ACC[ред. | ред. код]

Адаптивний круїз-контроль (англ. ACC, Adaptive Cruise Control; Intelligent Cruise Control) також стежить за відстанню до автомобіля, що їде попереду і не триматиметься за ним на заданій відстані в режимі «супроводу», якщо швидкість автомобіля з ACC перевищує швидкість автомобіля, що їде попереду. За необхідності ACC вмикає гальмівну підсистему.

У деяких ACC також присутня система запобігання скочування автомобіля на підйомі HLA (Hill Launch Assist).

АСС залежить від систем безпеки автомобіля ABS та ESP. Якщо будь-яка з них несправна, АСС вимикається (застережливий сигнал, на дисплеї: АСС cancel вимкнено).

ACC, звісно, не замінює водія. Бувають ситуації, коли ACC може неправильно визначити наявність попереду автомобіля. Тому водій завжди має уважно стежити за дорогою.

Посилання[ред. | ред. код]