Курай пагорбовий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Курай пагорбовий
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Порядок: Гвоздикоцвіті (Caryophyllales)
Родина: Щирицеві (Amaranthaceae)
Рід: Курай (рослина) (Salsola)
Вид:
S. collina
Біноміальна назва
Salsola collina
Pall., 1803

Курай пагорбовий[1] (Salsola collina) — вид рослин із родини щирицевих (Amaranthaceae), зростає у східній Європі й Азії.

Біоморфологічна характеристика

[ред. | ред. код]

Це однорічна трава заввишки 10–100 см. Стебло розгалужене від основи, гілки чергові, розлогі, зелені, білі або пурпурно-червоні смугасті, щетинисті або майже голі. Листки розлогі або злегка зігнуті, ниткоподібні, 20–50 × 0.5–1.5 мм, щетинисті. Суцвіття колосоподібне. Сегменти оцвітини яйцювато-ланцетні; оцвітина в період плодоношення ≈ 2–5 мм у діаметрі. Пиляки 1–1.5 мм. Період цвітіння: липень — вересень; період плодоношення: вересень — жовтень. 2n = 18[2][3].

Поширення

[ред. | ред. код]

Зростає у східній Європі (Росія) й більшій частині Азії від Південного Кавказу до Корейського півострова; інтродукований у Європі (у т. ч. натуралізований в Україні), на півдні Канади, у США[4]. Населяє узбіччя доріг, сміттєзвалища, залізничні зони, оброблені поля, порушені природні та напівприродні рослинні угруповання, росте навколо фермерських будинків[2][3].

Використання

[ред. | ред. код]

У Китаї використовується як лікарська рослина для зниження високого кров'яного тиску. Молоде листя і стебла можна відварювати й вживати в їжу. У сільському господарстві викликає проблеми як бур'ян.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Salsola collina // Словник українських наукових і народних назв судинних рослин / Ю. Кобів. — Київ : Наукова думка, 2004. — 800 с. — (Словники України). — ISBN 966-00-0355-2.
  2. а б Salsola collina. Flora of China. efloras.org. Архів оригіналу за 14 квітня 2021. Процитовано 12.08.2021. (англ.)
  3. а б Salsola collina. Flora of North America. efloras.org. Архів оригіналу за 9 грудня 2021. Процитовано 12.08.2021. (англ.)
  4. Euphorbia jaegeri. Plants of the World Online. Kew Science. Архів оригіналу за 1 лютого 2021. Процитовано 12.08.2021. (англ.)