Лейпцизький оркестр Гевандхауса

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Лейпцизький оркестр Гевандхауса (нім. Gewandhausorchester Leipzig, часто просто оркестр Гевандхауса або Гевандхаус-Оркестр) — симфонічний оркестр, один з основних у Німеччині, що базується в Лейпцигу. Носить назву свого основного концертного залу — Гевандхауса. Назва концертного залу, в свою чергу, дослівно перекладається як «Будинок тканин» і походить від «Будинку гільдії ткачів».

Історія[ред.ред. код]

Оркестр веде свою історію від товариства Гроссес Концерт (нім. Grosses Concert), яке з 1743 року почало давати концерти в приватних будинках, а з 1744 року — в таверні «Три лебеді». У 1780 році міська рада Лейпцига прийняла рішення про передачу оркестру будівлі Гевандхауса, що був до того «Будинком ткачів». Таким чином, оркестр став державним і першим у Німеччині, заснованим не аристократами. Девізом оркестру за бажанням міської ради став девіз з Сенеки: Серйозна праця — справжнє задоволення (лат. Res severa verum gaudium).

У 18351847 році музичним керівником оркестру (нім. Gewandhauskapellmeister) з річною перервою був Фелікс Мендельсон. У 1885 році було відкрито нову будівлю Гевандхауса, зруйновану при бомбардуванні в 1944 році. У 1981 році був відкритий третій концертний зал для оркестру.

Колектив також виступає в церкві святого Хоми та є офіційним оркестром Лейпцизької опери.

Керівники оркестру[ред.ред. код]

Почесні диригенти[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]