Ло Гуаньчжун

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
У цьому китайському імені прізвище (Ло) стоїть перед особовим ім'ям.
Ло Гуаньчжун
Ім'я при народженні Бань
Псевдо Хуха Саньжень
Народився 1330(1330)
Тайюань, Юань[1]
Помер 1400(1400)
Ханчжоу, Китайська імперія[d]
Підданство династія Юань, династія Мін
Національність китаєць
Діяльність письменник
Знання мов китайська[2][3]
Magnum opus Трицарство
IMDb ID 0526824

Ло Гуаньчжун (罗贯中, 1330 —1400) — китайський романіст та драматург у часи династій Юань та Мін.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився у 1330 році в місцевості Тайюань (сучасний повіт Цінсюй провінції Шаньсі). Походив з родини торгівців шовком. Здобув початкову освіту, займаючись до 14 років у школі. Після смерті матері у 1344 році став допомагати батькові у справах, переїхавши до м. Сучжоу. Втім незабаром вирушив до м. Цисі (провінція Чжецзян), де навчався у відомого вченого Чжао Баофена.

З початком у 1356 році повстань проти династії Юань Ло Гуаньчжун приєднався до повстанців, проте діяв невдало й декілька років по тому повернувся додому у Тайюань. В цей час помирає його батько. Тому Ло відправляється до Сучжоу. Тут познайомився з Ши Найанєм, який справив на нього великий вплив. Значний час займається літературною творчістю. З падінням династії Юань Ло Гуаньчжун приєднався до Чжу Юаньчжана. завдяки цьому зміг врятувати свого вчителя Ши Найаня від переслідування. Надалі не брав участі в політичних справах. Помер у 1400 році.

Література[ред. | ред. код]

Був відомим романістом і драматургом у часи падіння династії Юань і початку династії Мін. Його вважають засновником китайського класичного багатоглавного роману. У доробку Ло Гуаньчжуна багато творів, серед яких п'єси «Легенда імператора династії Сун Тайцзу», «Чесний і відданий син» та інші, романи «Історичний роман про епоху династій Суй і Тан», «Історичний роман про епоху 5 династій і 10 царств», «Терем Феньчжуань». При підтримці Ши Найаня створив романи «Трицарство», «Легенда про знищення злих духів».

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Moss Roberts (Übersetzung und Nachwort): Three Kingdoms: A Historical Novel University of California Press, 1991. ISBN 0-520-22503-1