Люсія дос Сантос

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Люсія дос Сантос
Fatima children with rosaries.jpg
Народився 28 березня 1907(1907-03-28) або 22 березня 1907(1907-03-22)
Q4727614?
Помер 13 лютого 2005 (97 років)
Коїмбра
Громадянство Португалія
Діяльність Черниця

Люсія де Хесус Роза Сантос (порт. Lúcia de Jesus Rosa dos Santos[1]; нар.28 березня 1907, Фатіма, Португалія — пом.14 лютого 2005, Коїмбра, там само) — монахиня ордену Босих кармелітів Римо-католицької церкви з Португалії. Одна з трьох дітей, які стверджували, що їм являлась Мати Божа впродовж 1917 року в місті Фатіма.

Явлення Матері Божої Фатімської[ред.ред. код]

Докладніше у статті Мати Божа Фатімська
Люсія Сантос (ліворуч) і двоє інших провидців Ясінта і Франциско Марто[en].

Між травнем і жовтнем 1917 року Люсія і двоє її кузинів Ясінта і Франциско Марто[en] доповідали, що в полі Кова да Ірія[en], поблизу від хутора Альхустель, їм являлась осяйна панна, яка, як вони вірили, була Матір'ю Божою[2]. Діти казали, що це явлення відбувалося 13-го числа кожного місяця приблизно опівдні, впродовж шести місяців підряд. Єдиним винятком був серпень, коли дітей затримав місцевий управитель.

За словами Люсії, панна порадила дітям здійснити єпітимію і робити пожертвування заради спасіння душ грішників. Також Люсія стверджувала, що панна наголошувала на тому, що потрібно читати розарій кожного дня, щоб принести у світ мир[3]. Багато молодих португальців тоді воювали на полях Першої світової війни[4]. Люсія чула, як Марія просила її навчитись читати і писати, тому що Ісус хотів щоб вона несла звістку людям про Матір Божу, особливо про її непорочне серце.

Матір Люсії сприйняла вороже звістку, що її дочка бачила видіння, думаючи, що та просто вигадала свою історію заради уваги. І хоча до того часу Люсія була улюбленицею своєї матері, але цього разу терпіла від неї побиття і висміювання. Особливо вона не довіряла словам Люсії, що нібито Марія попросила її навчитись читати і писати[5].

Примітки[ред.ред. код]


Туреччина Це незавершена стаття про особу Португалії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.