Майже опівночі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Майже опівночі»
АвторМартін Кейдін
Назва мовою оригіналуAlmost Midnight
КраїнаСША
Моваанглійська
ЖанрНаукова фантастика, детектив
Видавництво«William Morrow»
Видано1971
Видано українською1984
Тип носіятверда обкладинка
Сторінок250

Майже опівночі (англ. Almost Midnight) — науково-фантастичний і детективний роман американського письменника-фантаста Мартіна Кейдіна. У романі розповідається про боротьбу з терористичним угруповуванням, яке захопило літак, що перевозив 5 атомних бомб, та зуміли підірвати одну з них.

Сюжет роману

[ред. | ред. код]

Роман розпочинається з примушення до посадки військового літака C-130, який перевозив 5 атомних бомб до посадки, після чого сліди літака зникають. Армійське командування і ФБР розпочинають розслідування інциденту. Спочатку встановлюється місце приземлення літака, і те, що в інциденті брали участь старий винищувач P-51, яких залишилось зовсім небагато і які не могли перебувати над місцем викрадення. Неподалік місця приземлення літака знайшли 3 стріляні гільзи — це означало, що щонайменше частину екіпажу літака вбили (хоча й не було зрозуміло, чи всіх). Далі повідомлено про дивний інцидент у Канзас-Сіті, коли на вигляд освічений чорношкірий з великою валізою, яку не хотів ніде залишати, спробував зняти кімнату в будинку в господаря-расиста, який спровокував конфлікт із чорношкірим, проте зазнав кількох ударів і знепритомнів, а при спробі втечі чорношкірий гине після незрозумілого сильного вибуху у валізі. Пізніше на місці вибуху знайдено фрагмент однієї з бомб. Керівництво розслідувальної операції запідозрило у скоєнні злочину комуністів, а також рекомендувало евакуювати уряд і президента з Вашингтона.

За кілька днів до Сан-Франциско прибуває смертельно хворий Девід Сілбер, який передає анонімного листа до міського поліцейського управління, в якому сказано, що атомні бомби потрапили в руки невідомого угруповання, яке вимагає від уряду США 100 мільйонів доларів у банківських чеках і облігаціях, які представники влади мали передати Сілберу, інакше угруповання підрве ці бомби в частині з 10 перерахованих великих міст країни. Такі самі листи отримали й мери цих міст, частина з яких не повірили в погрози, але 3 мери відразу повідомили про це ФБР. Пізніше, із запізненням, Сілбер повідомив, що об 11 годині вечора всі мають подивитися на гору Горгоніо неподалік Лос-Анджелеса. Вибух у цьому районі мав статися опівночі. Попри проведення пошукової операції, під час якої гине вертоліт, бомбу не знаходять, і вона вибухає, причому гине пасажирський літак, який пролітав неподалік, і на найближчі поселення падають радіоактивні опади. Значна частина людей загинула за короткий час, а частина людей при спробі покинути ймовірний район зараження потрапляє у велику автомобільну тисняву, що призводить до масштабної автокатастрофи. За короткий час в Атланті в покинутій квартирі знаходять третю бомбу, яку вдається знешкодити. Проте президент США дає вказівки передати всю суму грошей Сілберу, і дати можливість йому безперешкодно вилетіти до Лісабона, де він безслідно щезає з грошима.

Далі пошукова група виходить на слід зловмисників. Виявляється, що групу злочинців організував колишній військовий льотчик Майкл Джеффріз, який відзначився у В'єтнамі, проте у зв'язку з відмовою виконувати злочинний наказ його звільнили з лав збройних сил. Іншими членами групи були також колишні військовослужбовці, які з різних причин покинули службу й потрапили в складні життєві обставини, а також їхні подруги, тому й організатор групи придумав, як заробити велику кількість грошей. Двох членів групи помітили в порту Сіетла на невеликому кораблі. Зловмисників приспали, а для того, щоб потрапити всередину каюти з бомбою, довелось використати хлопчика, лише який міг пролізти через віконце в каюту, та за інструкціями знешкодити бомбу. Ще двох зловмисників знищили в літаку при спробі перетнути американо-мексиканський кордон.

Двох зловмисників, які залишилися, помічено при посадці в літак, який вилітав з аеропорту Денвера, проте при спробі зупинити їх зловмисники повідомили, що вони підірвуть останню бомбу, тому їх пропустили на рейс. Невдовзі військова авіація дістає наказ збити цей літак, і разом із бомбою літак вибухає у повітрі.

Переклади

[ред. | ред. код]

У 1984 роман переклали українською мовою й опублікували в журналі «Всесвіт» № 4 за 1984 рік. Повторно надрукований українською мовою у 1991 році в збірці «Зарубіжний детектив», яка вийшла у видавництві «Молодь». Кілька разів роман виходив у перекладах російською мовою.

Література

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]