Афроамериканці

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Flag of the UNIA.svg Афроамериканці
African Americans
AfricanAmericans.jpg
Кількість 42 020 743
Ареал Flag of the United States.svg США: Південь США
Близькі до: негри
Релігія баптизм, іслам сунітської течії

Афроамерика́нці (англ. African Americans) — громадяни чи мешканці США, предками яких були представники чорношкірих народів Африканського континенту.

Більшість афроамериканців походять від рабів, завезених у 1619—1865 роки з Африки на територію сучасних Сполучених Штатів. Водночас, значну частину чорношкірих американців складають ті, хто добровільно іммігрував до США з Африки, Карибських островів, Центральної та Південної Америки тощо. Самі афроамериканці не визнають їх за Афроамериканців, а визнають такими лише нащадків рабів[джерело?].

Афроамериканці — найбільша расова меншина США і друга за кількістю расова група (після білих)[джерело?].

У 2008 році президентом США вперше у історії було обрано афроамериканця Барака Обаму, матір якого була білою американкою, а батько — іммігрантом з Кенії. Через таке походження частина афроамериканців не визнає його афроамериканцем[джерело?].

Імена[ред. | ред. код]

На відміну від європейської культури, де ім'я і прізвище означають власне ім'я та ім'я роду, у афроамериканців ім'я означає власне ім'я, тоді як прізвище не є власним родовим іменем афроамериканців, а є родовим іменем рабовласника, яких дав рабам своє прізвище, як ознаку того, що вони є його власність.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]