Майоліно Бізаччіоні

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Майоліно Бізаччіоні
італ. Maiolino Bisaccioni
Народився 1582
Феррара, Емілія-Романья
Помер 8 червня 1663(1663-06-08)
Венеція, Венеціанська республіка
Громадянство
(підданство)
Flag of Most Serene Republic of Venice.svg Венеціанська республіка
Діяльність історик, письменник
Володіє мовами італійська

Майоліно Бізаччіоні (італ. Maiolino Bisaccioni; 1582, Феррара — 8 червня 1663, Венеція) — італійський історик 17 ст., автор «Історії громадянських війн останнього часу» — циклу монографій про соціальні й національно-визвольні рухи в європейських країнах середини 17 ст. (Англії, Італії, Франції та ін.).

На основі використання багатого фактичного матеріалу відтворив об'єктивну панораму суспільно-політичної боротьби народів за власні свободи й привілеї (у світлі тогочасної «проромантичної» концепції). Найбільшу увагу в «Історії громадянських війн…» Бізаччіоні приділив дослідженню революції в Англії (1640—1660) та національно-визвольній боротьбі в Україні, значна частина якої входила тоді до складу Польщі. Вперше в історіографії створив монографію про національну революцію 1648—1676 років в Україні. У ній відзначив жорстоке гноблення селян і козаків з боку польської знаті й короля як одну з причин повстання, підкреслював всеукраїнський, національно-визвольний і конфесійний характер боротьби; змалював Богдана Хмельницького талановитим державним діячем, полководцем, політиком і дипломатом.

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  • Valerio Castronovo. Bisaccióni, Maiolino // Dizionario biografico degli italiani, Vol. X. — Roma: Istituto dell'Enciclopedia Italiana, 1970 (італ.)
  • Luigi Fassò. Bisaccióni, Maiolino // Enciclopedia Italiana di scienze, lettere ed arti, Vol. VII. — Roma: Istituto Treccani, 1930. (італ.)