Максиміліан I Баварський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Максиміліан I

Максиміліан I Баварський (*17 квітня 1573, Мюнхен — ↑27 квітня 1651, Інгольштадт) — герцог Баварії з 1597 року і 1-й курфюрст Священної Римської Імперії з 1623 з династії Віттельсбахів.

Син князя Вільгельма V. Навчався в університеті в Інгольштадті. З 1591 року брав участь в управлінні країною, а в 1597 перейняв владу в Баварії від свого батька. В 1607, виконуючи наказ імператора, взяв протестантське місто Донауверт, що спровокувало об'єднання протестантських князів, які утворили Євангельську унію для оборони від католицького натиску. У відповідь Максиміліан організував і став на чолі Католицької Ліги.

Після початку тридцятирічної війни в 1619 передав війська Католицької Ліги в підпорядкування імператора Фердинанда II. 8 листопада 1620 баварські війська на чолі з графом Йоганом Тіллі розбили війська чеських протестантів короля Фрідріха V Пфальцського в битві на Білій Горі. В 1623 імператор офіційно надав Максиміліану титул курфюрста, який відібрали у Фрідріха V Пфальцського.

За умовами підписаного в 1648 році Вестфальського миру Максиміліан зберіг титул курфюрста, який перейшов у спадок баварським князям. До Баварії також прилучено Гірський Пфальц.