Мальтез

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мальтез
Maltese 600.jpg
Походження Італія Італія
Характеристики
Зріст 21-25 см (пси)
20—23 см (суки)
Вага 3-4 кг
Класифікація МКФ:
FCI 65
Стандарти породи
FCI [9 стандарт]
Пес свійський (Canis familiaris)
Цуценя мальтеза

Мальте́з (англ. Maltese — «мальтійська») — порода собак. Належить до порід бішонів (болонок).

Невеликий пухнастий собака. Породу вважають давньою і вона пов'язана з островом Млєт. Відмінною особливістю мальтеза є чисто білий колір забарвлення, хоча за стандартами Міжнародною Кінологічною Федерацією допускається легкий відтінок слонової кістки. За даними тієї ж федерації мальтез — це не спортивний собака дуже давнього походження італійського і, можливо, мальтійського, по складанню це маленький собачка, довжина корпусу якої перевищує висоту в холці.

За стандартом МКФ ріст пса мальтеза від 21 см до 25 см і ріст суки від 20 до 23 см, вага в межах від 3 до 4 кг[1]. Цікавий факт, що за стандартом Американського клубу собаківництва, вага особини не повиннна перевищувати 3,2 кг (7 фунтів), в ідеалі — 1,8-2,7 кг (4-6 фунтів)[2].

Опис[ред. | ред. код]

Мальтези — ніжні і чутливі невеликі собаки, їх тіло покриває густа, сліпучо біла шерсть з відтінком кольору слонової кістки. У мальтеза також величезні, злегка опуклі очі.

Історія породи[ред. | ред. код]

Точних відомостей про походження породи немає. Прийнято вважати, що на острові Мальта ще 2000 років тому мешкали собаки, породу яких згодом стали називати Меліта (на честь острова — такою була давня назва Мальти). Судячи з усього ці собаки могли з'явитися прабатьками сучасної породи мальтез. Фахівці вважають що в процесі утворення породи, безсумнівно, брали участь маленькі спаніелі і пуделі. Як колись, так і тепер мальтеза використовують як компаньйона.

Примітки[ред. | ред. код]


Маленькі породи собак

Бівер-йоркшир тер'єр ·  Вест хайленд вайт тер'єр ·  Італійський вольпіно ·  Йоркшир тер'єр ·  Китайський чубатий собака ·  Лхаса апсо ·  Мальтез ·  Паґ (мопс) ·  Пекінез ·  Даксхунд ·  Той тер'єр ·  Чихуахуа ·  Ші тсу