Чихуахуа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Чихуахуа
Походження Мексика Мексика
Характеристики
Зріст 15—23 см (пси)
15—23 см (суки)
Вага 0,5—3 кг (пси)
0,5—3 кг (суки)
Класифікація МКФ:
FCI 218
Стандарти породи
FCI [9 стандарт]
Пес свійський (Canis lupus familiaris)

Чихуахуа (ісп. Chihuahua, МФА[tʃiˈwawa], чива́ва) — найменша порода собак, названа на честь мексиканського штату Чивава, де вона була виявлена приблизно в 1850 році.

Історія породи[ред. | ред. код]

Гладкошерстий чихуахуа

Історія розвитку породи досить заплутана і заснована, в більшості своїй, на теоретичних даних і припущеннях. Тим не менше з фольклору, археологічних розкопок можна припустити, що предки породи походять з доколумбових часів і є найдавнішою американською породою собак.

Найпоширеніша версія припускає, що чихуахуа походять від породи течичі, яку тольтеки розводили як «кімнатних» собак, шляхом схрещування з китайськими породами, завезеними конкістадорами до Америки.

Імовірно, в стародавні часи предки цих собак були дикі, а за часів цивілізації тольтеків вони були одомашнені. Зображення й скульптури цих карликових собак служили для прикраси міської архітектури.

«Сучасні» чихуахуа були виявлені в 1850 році в старих руїнах близько Каса Гранде в мексиканському штаті Чивава. Штат межує з американськими Техасом, Аризоною та Нью-Мексико, звідки сучасна порода почала своє розповсюдження по світу. З того часу чихуахуа залишається однією з популярних кімнатних порід собак, особливо в США, де стандарти цієї породи були визначені Американським клубом собаківників в 1904 році.

Зовнішній вигляд[ред. | ред. код]

Існує два різновиди чихуахуа: гладкошерста і довгошерста. Гладкошерсту називають «королівською мініатюрою». Довгошерсті, котрих називають «сонячними собачками», відрізняються вухами з «китичками» вовни, «коміра» на шиї і середньої довжини шерстю на корпусі.

Це компактна собака з квадратним форматом. У сук трохи розтягнутий формат. Голова має характерну яблукоподібну форму. Морда коротка, широка біля основи, трохи звужується до носа. Прикус ножицеподібний або прямий (небажаний). Очі великі й округлі, виразні, не сильно опуклі, темного кольору. Вуха стоять, великі, широкі біля основи, злегка звужуються і закруглені на кінцях. Хвіст довгий, піднятий і тримається у вигляді серпа або злегка зігнутий, при цьому кінчик хвоста направлений строго уздовж хребта. Допустимі всі масті та їх відтінки. Найрідкіснішими вважаються варіації блакитного, тигрового, шоколадного забарвлень. Маса від 1 кг до 3 кг (згідно з офіційним стандартом FCI).

Темперамент[ред. | ред. код]

Порода має дуже стійку психіку як для собак карликових порід. Вкрай рідко можна зустріти істеричного представника цієї породи. Чихуахуа відданий своєму господареві, іноді ревнивий, але не злий.

Посилання[ред. | ред. код]


Маленькі породи собак

Бівер-йоркшир тер'єр · Вест хайленд вайт тер'єр · Італійський вольпіно · Йоркшир тер'єр · Китайський чубатий собака · Лхаса апсо · Мальтез · Паґ (мопс) · Пекінез · Даксхунд · Той-тер'єр · Чихуахуа · Ші тсу