Марабу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Марабу
Африканський марабу (Leptoptilos crumeniferus)
Африканський марабу (Leptoptilos crumeniferus)
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Лелекоподібні (Ciconiiformes)
Родина: Лелекові (Ciconiidae)
Рід: Марабу (Leptoptilos)
Lesson, 1831
Види
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Leptoptilos
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Leptoptilos
EOL logo.svg EOL: 104326
ITIS logo.svg ITIS: 174918
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 33588
Fossilworks: 105607

Марабу́ (Leptoptilos)  — рід птахів родини лелекових (Ciconiidae), складається з трьох сучасних видів. Неофіційна назва «марабу» (від фр. marabout) пов'язана з марабут — араби уподібнювали птаха мусульманському самітнику[1].

Загальна характеристика[ред. | ред. код]

Розмір марабу варіює від 110 до 150 см, розмах крил становить від 210 до 250 см. Верхня частина тіла і крила у марабу чорні, нижня частина — біла. Голова лиса, з великим і товстим дзьобом. Молоді птахи менш строкаті, ніж зрілі. На відміну від решти лелекових, марабу у польоті не витягають шию, а вигинають її подібно чаплям.

Розповсюдження[ред. | ред. код]

Малий (Leptoptilos javanicus) і азіатський марабу (Leptoptilos dubius) мешкають в Південній Азії, а африканський марабу (Leptoptilos crumeniferus) — на південь від Сахари.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Марабу живуть великими колоніями і будують свої гнізда на деревах або скелях у вологих районах.

Живлення[ред. | ред. код]

До їх раціону входить падаль, яку марабу видивляється з висоти, ширяючи на нерухомих крилах годинами. Якщо мертвих тварин немає, живляться жабами, комахами, молодими пташенятами інших птахів, ящірками і гризунами.

Розмноження[ред. | ред. код]

Відкладання та насиджування яєць припадає над дощовий період, а ріст пташенят (вони проводять у гнізді 130 днів) збігається із посушливим періодом. Піднімається на крило до наступного дощового періоду.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Коблик Е. А. Разнообразие птиц (по материалам экспозиции Зоологического музея МГУ. — Издательство МГУ, 2001. — Т. Ч. 1 (Класс Птицы, Отряды Страусообразные, Тинамуобразные, Пингвинообразные, Гагарообразные, Поганкообразные, Буревестникообразные, Пеликанообразные, Аистообразные, Фламингообразные, Гусеобразные, Грифы Нового Света, Соколообразные). — 384 с. — ISBN 5-211-04072-4.