Марк Цецилій Метелл (претор)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Марк Цецилій Метелл
Народився 244 до н. е.(-244)
Рим
Помер після 196 до н. е.
Громадянство Римська республіка
Діяльність політик, військовий очільник
Посада Народний трибун, претор і Еділ
Звання претор
Батько Луцій Цецілій Метелл
Рід Цецилії

Марк Цецилій Метелл (*Marcus Caecilius Metellus, 244 до н. е. —після 196 до н. е.) — політичний та військовий діяч Римської республіки.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з роду нобілів Цециліїв. Син Луція Цецилія Метелла, консула 251 та 247 років до н. е., великого понтифіка. Розпочав військову кар'єру під орудою батька. У 216 році до н. е. брав участь у битві при Каннах і після поразки втік до Канузія. Там очолив знатну молодь, яка мала намір залишити Італію, але Публій Сципіон завадив їх планам і примусив їх заприсягтися у вірності Риму.

У 214 році до н. е. обіймав посаду квестора. Тоді ж отримав осуд цензорів за підготовку змови з метою залишити Італію, був позбавлений державного коня і переведений в ерарії. У 213 році до н. е. був обраний народним трибуном і мав намір залучити цензорів до суду народу, але цьому перешкодили його колеги. У 209 році до н. е. виключений цензорами зі списку сенаторів.

У 208 році до н. е. обіймав посаду плебейського еділа. Під час своєї каденції влаштував дводенні Плебейські ігри та бенкет Юпітеру, поставив три статуї у храмі Церери. У 206 році до н. е. стає міським претором. Водночас виконував обов'язки претора у справах іноземців. У 205 році до н. е. входив до складу посольства, що доставив до Риму з Пессінунта священний камінь Матері богів.

У 196 році до н. е. був одним з 10 легатів, спрямованих до Македонії для облаштування справ після перемоги над царем Філіпом V. Подальша доля не відома.

Джерела[ред.ред. код]