Марк Цецилій Метелл (претор)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Марк Цецилій Метелл
Народився 244 до н. е.
Рим
Помер після 196 до н. е.

Громадянство Римська республіка
Діяльність політик, військовий очільник
Посада Народный трибун
Звання претор
Батько Луцій Цецілій Метелл
Рід Цецилії

Марк Цецилій Метелл (*Marcus Caecilius Metellus, 244 до н. е. —після 196 до н. е.) — політичний та військовий діяч Римської республіки.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з роду нобілів Цециліїв. Син Луція Цецилія Метелла, консула 251 та 247 років до н. е., великого понтифіка. Розпочав військову кар'єру під орудою батька. У 216 році до н. е. брав участь у битві при Каннах і після поразки втік до Канузія. Там очолив знатну молодь, яка мала намір залишити Італію, але Публій Сципіон завадив їх планам і примусив їх заприсягтися у вірності Риму.

У 214 році до н. е. обіймав посаду квестора. Тоді ж отримав осуд цензорів за підготовку змови з метою залишити Італію, був позбавлений державного коня і переведений в ерарії. У 213 році до н. е. був обраний народним трибуном і мав намір залучити цензорів до суду народу, але цьому перешкодили його колеги. У 209 році до н. е. виключений цензорами зі списку сенаторів.

У 208 році до н. е. обіймав посаду плебейського еділа. Під час своєї каденції влаштував дводенні Плебейські ігри та бенкет Юпітеру, поставив три статуї у храмі Церери. У 206 році до н. е. стає міським претором. Водночас виконував обов'язки претора у справах іноземців. У 205 році до н. е. входив до складу посольства, що доставив до Риму з Пессінунта священний камінь Матері богів.

У 196 році до н. е. був одним з 10 легатів, спрямованих до Македонії для облаштування справ після перемоги над царем Філіпом V. Подальша доля не відома.

Джерела[ред.ред. код]