Марсала (вино)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Marsala Wine.jpg

Марсала — італійське вино, що створюється на основі тільки білих сухих вин. Назва «марсала» є контрольованою за походженням.

Заброджений виноматеріал типу столового вина готується міцністю 12—14 % об. Водночас сусло уварюється перегрітою парою до появи характерних коричневих тонів у забарвленні і відчутного тону карамелізації в смаку. Після цього компоненти ретельно змішують, підспиртовують, піддають ступеневому витримуванню. Марсала може витримуватись від 2 місяців до 5 років і більше. Міцність вина становить 17—18 % об. Вміст цукру різний.

Колір в залежності від типу марсали може бути від солом'яно-жовтого з бурштиновим відтінком (Марсала самородна) до темно-бурштинового (Марсала вища, Марсала добірна), смак — з приємною гірчинкою. Виготовляється також марсала з добавками (Марсала спеціальна), що надають їй смаку (з добавками бананів, мигдалю, яєць, кави та інше).

В Криму рецепти виготовлення вина типу марсали є спадком генуезців. В районі Судака деякі заводи і тепер випускають вино цього типу.