Морепродукти

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Дари моря

Морепродуќти, дари́ моря — різноманітні морські тварини, такі, як ракоподібні та молюски, включаючи головоногих і голкошкірих, кальмари, креветки, краби, лангусти та омари.

Загальний опис[ред.ред. код]

В багатьох країнах морепродукти вважаються делікатесом.

За традицією, в приморських та острівних країнах морепродукти відіграють важливу роль у раціоні харчування людини.

Серед залишків кам'яної епохи археологи в багатьох місцях по всьому світу стикаються з рештками молюсків в місцях поселення людей, який доводить, що навіть їли їх до початку становлення сільського господарства.

Морепродукти мають високу поживну цінність і є ідеальною їжею, за умови, що вони поставляються з чистої води.

Їхня погана якість може бути причиною серйозних отруєнь.

Основні різновиди[ред.ред. код]

Морепродукти можна розділити на дві основні групи — ракоподібні та молюски.

Ракоподібні є безхребетні, мають зовнішній скелет, часом створюючи перетинну тендітну оболонку. Ця група включає в себе; омарів, раків, крабів та креветок.

Молюски є безхребетні, в основному під захистом свого сильного корпусу, населяють гирла річок та морські береги. До цієї групи відносяться: устриці, гребінці, мідії, равлики, в тому числі головоногі; каракатиці, кальмари, восьминоги.

Окрему групу складають голкошкірі, такі як морський їжак.

Склад: холестерин, вітаміни, мікроелементи[ред.ред. код]

Як і більшість продуктів тваринного походження, морепродукти, містять холестерин; його менше у молюсків, 40-100 мг на 100 г, у ракоподібних більше — 100–200 мг. Значно більша кількість холестерину міститься в кав'ярі.

Морські молюски і ракоподібні є гарним джерелом білка, містять велику кількість вітамінів групи B, зокрема, ніацину та кобаламіну(вітамін PP та B12). Вітамін B12, мабуть, єдиний вітамін, який може зберігатися в тілі людини довший час та використовуватися пізніше. Він відіграє важливу роль у процесі утворення крові.

Морепродукти є найкращим дієтичним джерелом йоду, селену і фтору для людини. Крім того містять помірну кількість заліза, цинку та магнію. Сума заліза, що міститься в них припадає близько на 30-50% від кількості заліза, що міститься в червоному м'ясі. Ракоподібні і молюски є також гарним джерелом кальцію а устриці — найбагатшим природними дієтичним джерелом цинку. Вони є сильними афродизіаками, реально впливають на зміцнення потенції.

Посилання[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]