Марушко Тетяна Вікторівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Марушко Тетяна Вікторівна
Професор Т.В. Марушко
Професор Т.В. Марушко
Народилася 9 червня 1957(1957-06-09) (62 роки)
Хмельове, Маловисківський район, Кіровоградська область, Українська РСР, СРСР
Громадянство Україна Україна
Діяльність науковець
Alma mater Національний медичний університет імені Олександра Богомольця
Сфера інтересів педіатрія, дитяча кардіоревматологія, функціональна діагностика.
Заклад Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика
Вчене звання професор
Науковий ступінь доктор медичних наук[d]

Марушко Тетяна Вікторівна народилася (нар. 9 червня 1957(19570609)) — науковець, професор. Завідувач кафедри педіатрії-2 НМАПО імені П. Л. Шупика . Головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров'я КМДА за спеціальністю «Дитяча кардіоревматологія», вчений секретар журналу «Сучасна педіатрія».

Біографічні відомості[ред. | ред. код]

Народилася 09.06.1957 р. в с. Хмільове Кіровоградської області в родині службовців.

1976—1982 рр. навчалась на педіатричному факультеті Київського медичного інституту ім. О. О. Богомольця, закінчила з відзнакою. Занесена в Золоту Книгу Пошани Київського медичного інституту[джерело?].

З 1994 р. працювала асистентом, з 2003 р. — доцентом, з 2010 р. — професором кафедри педіатрії № 2, з 2016 р. — декан педіатричного факультету, з 2017 р. обрана на посаду завідувача кафедри педіатрії-2 НМАПО імені П. Л. Шупика[1].

Освіта[ред. | ред. код]

1993 р. захистила кандидатську дисертацію, 2006 р. — захистила докторську дисертацію на тему «Ювенільний ревматоїдний артрит: особливості діагностики та лікування»[джерело?].

Наукова та громадська діяльність[ред. | ред. код]

З 2012 р. очолювала учбово-методичну комісію Інституту сімейної медицини. Входить в колектив авторів тестової атестаційної комп'ютерної програми «Педіатрія»[джерело?], «Дитяча кардіоревматологія».

З 2010 р. головний позаштатний спеціаліст Департамента охорони здоров'я Києва із спеціальності «Дитяча кардіоревматологія», голова громадської організації «Асоціація дитячих кардіоревматологів Києва»[джерело?], очолює програму лікування хворих на ювенільний ревматоїдний артрит імунобіологічними препаратами на виконання заходів Київської міської цільової програми «Здоров'я киян»[джерело?].

Співавтор першої клінічної настанови та протоколу терапії хворих на ЮРА в Україні, за наказом МОЗ України голова комісії по кожнорічному перегляду протоколу по ЮРА[джерело?].

Учні[ред. | ред. код]

Підготувала 5 магістрів, одного кандидата наук[джерело?].

Ключові публікації[ред. | ред. код]

Автор більше 250 робіт[джерело?].

  1. «Педіатрія. Національній підручник за редакцією професора В. В. Бережного», Том І, Київ, 2013.
  2. «Клінічна ревматологія дитячого віку», співавтор «Еталонів практичних навиків для лікарів загальної практики — сімейної медицини» за редакцією Вороненка Ю. В., Лисенка Г.І (2013);
  3. «Актуальні питання педіатрії у практиці сімейного лікаря» за редакцією академіка НАМН України Ю. В. Вороненка, О. Г. Шекери, В. В. Бережного (2015);
  4. «Тести з педіатрії» Збірник питань та тестових завдань для комп'ютерного контролю за спеціальністю «Педіатрія» (2015)[2].

Примітки[ред. | ред. код]