Михалевич Микола Андроникович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Михалевич Микола Андроникович
Народився 1888(1888)
Кременець
Громадянство Flag of Russia.svg Російська імперіяСРСР СРСР
Alma mater Київський університет
Посада ректор Житомирського вчительського інституту
Термін 5 грудня 192015 березня 1922
Попередник Абрамович Петро Никандрович

Михалевич Микола Андроникович (1888, м. Кременець Волинської губернії — ?) — ректор Житомирського вчительського інституту.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився 1888 року в м. Кременець Волинської губернії в родині священика. Батько був законовчителем Дедеркальської вчительської семінарії на Волині.

У 1911 році Микола Андроникович закінчив фізико-математичний факультет Київського університету з золотою медаллю і залишений професорським стипендіатом на кафедрі математики для підготовки до професорського звання. Через рік, у зв'язку з тяжким матеріальним становищем, пішов працювати викладачем математики до Київської чоловічої гімназії.

З початком першої світової війни переїхав до Житомира і почав працювати у 2-й Житомирській гімназії і жіночій гімназії Н. В. Овсянникової.

Після революції Микола Андроникович працював викладачем у різних освітніх установах Житомира, а з серпня 1919 року — викладач математики Житомирського педагогічного інституту. 5 грудня 1920 року М. А. Михалевича призначено ректором інституту. 15 березня 1922 року звільнений з посади ректора згідно прохання (за сімейними обставинами).

1 грудня 1922 р. Микола Андроникович призначений директором Житомирського землеустрійного технікуму і на цій посаді перебував до 1929 року. В березні 1930 р. – М. А. Михалевич – штатний професор математики Волинського ІНО.

Подальша доля - невідома.

Доробок[ред. | ред. код]

Опублікував 15 наукових праць. Серед них – «До питання про вивчення теорії наближених обчислень», «Теорія ірраціональних чисел», »До питання про загальну форму закону великих чисел» та інші.

Джерела[ред. | ред. код]