Молода циганка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Молода циганка
Jaunā čigāniete

Автор Карліс Гунс
Час створення 1870
Розміри 132×228 см
Матеріал полотно
Техніка олійний живопис
Місцезнаходження Латвійський національний художній музей (Рига, Латвія)

«Молода циганка» (латис. Jaunā čigāniete) — картина латвійського художника Карліса Гуна, написана у 1870 році[1].

У 1863-71 роках Гун жив у Парижі. Він був не тільки художником, але і академіком (1868) та професором (1870). Був загально відомий як автор сценок з життя міської та сільської бідноти Нормандії та історичних картин, також малював портрети. У своїх малюнках і акварелях першим з професійних художників звернувся до латиської тематики.

Карліс Гунс написав картину влітку 1870 року. У ті часи романтичний образ циганських дівчат був доволі популярний. Гунс взяв участь у Паризькому салоні, а потім вирушив у подорож Бельгією та Нормандією. Саме після відвідин цих регіонів і з'явилася картина. Написана олією на полотні розміром 101 х 173 см.

Чорнява дівчина у строкатій спідниці намагається спіймати монету, котру кинули у її тамбурин. Тамбурин — це старовинний музичний барабан, був відомий на півдні Франції близько XVIII століття.

Картина зберігається у Латвійському національному художньому музеї, Рига[2].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. 100 dārgumu mākslas muzejā: Hūna 'Jaunā čigāniete'. Архів оригіналу за 3 червня 2016. Процитовано 24 травня 2016.
  2. Jaunā čigāniete, LNB Digitālā bibliotēka. Архів оригіналу за 4 травня 2016. Процитовано 24 травня 2016.

Посилання

[ред. | ред. код]
  • Чуйко В. В. Гунъ (Карлъ Ѳедоровичъ) // Энциклопедический Словарь = Энциклопедическій Словарь / начатый проф. И. Е. Андреевскимъ, продолжается подъ редакціею К. К. Арсеньева и заслуженнаго профессора Ѳ. Ѳ. Петрушевскаго. — Санкт-Петербург: Ф. А. Брокгаузъ (Лейпцигъ), И. А. Ефронъ (С.—Петербургъ), 1893. — Т. IXA (18): «Гравилатъ — Давенантъ». — С. 908. — 974 с.
  • Young Gypsy Woman [Архівовано 24 червня 2016 у Wayback Machine.] (англ.)
  • Кондаков С. Н. ГУН'Ь, Карлъ Федоровичъ // Список русских художников к юбилейному справочнику Императорской Академии Художеств = Списокъ русскихъ художниковъ къ юбилейному справочнику Императорской Академіи Художествъ. — СПб.: Товарищество Р. Голике и А. Вильборг., 1914. — Т. II. — С. 56. — 454 с.