Молодіжний центр Волині

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
888
Працівники МЦВ (зліва направо): Захар Ткачук (координатор), Ольга Чепель (менеджер із краудфандингу), Дем'ян Петрик (менеджер з освітніх програм), Уляна Кашепа (менеджер із комунікацій), Юлія Ткачук (адміністратор).

Молодіжний центр Волині (МЦВ) – це відкритий простір для роботи, відпочинку та розвитку молодіжних організацій Волині за принципами доступності та спільної відповідальнсості. Цей простір є одним із перших прикладів реформування державної молодіжноїполітики, як центр, що працює форматі коворкінгу чи хабу.


МЦВ забезпечений безкоштовним інтернетом, велопарковкою, цілодобовим доступом, технічним забезпеченням та зручним розміщенням у центрі міста Луцьк за адресою (вул. Градний Узвіз, 5). Працює щодня з 10 по 19 для забезпечення якісного дозвілля молоді міста.

Загальна інформація
Logo мцв 1.jpg Рік створення 2015
Засновник Ткачук Захар
Сайт http://yc.volyn.net/
Facebook Instagram

Сьогодні центр це:

 •     більше 6000 людей, які відвідали заходи,
 •     освітні програми для молоді,
 •     постійні клуби іноземних мов, настільних ігор,
 •     близько 100 волонтерів та сотні соціальних проектів,
 •     універсальний простір, зручний для молоді, який має оптимальне ресурсне забезпечення та ефективно діючу внутрішню структуру,
 •     мережування та партнерства інших молодіжних організацій.
Тренінгова кімната (Action room)

Історія центру[ред. | ред. код]

У 2014 році ГО «Молодіжна Платформа» почала роботу над створенням ресурсного центру для організацій, що власне працювали у ній. Концепцію такого центру уже на той час прописав Народний депутат України – Іван Крулько та виклав її у законопроекті. Цими документами та принципами і керувалася ініціативна група.

Волинська Єпархія ПЦУ, та особисто Владика Михаїл підтримав таку ініціативу молодіжних організацій, та виділив приміщення у приміщення духовної семінарії, що знаходиться у центрі міста Луцька.

01 липня 2015 року відбулося урочисте відриття Молодіжного центру для громадських організацій за участю преси, громадських організацій, держслужбовців та духовенства. У 2016 році центр відкрив молодіжну галерею у своїх стінах – «Арт-коридор», де молоді художники мають можливість безкоштовно виставляти свої роботи для презентації та продажу.

Активні громадські організації, які працюють з молоддю та наразі базуються в Луцьку, часто проводять свої заходи та збори у молодіжному центрі Волині. Серед таких організацій є Луцький осередок Фундація регіональних ініціатив і ПЛАСТ на Волині, а також різноманітні ініціативні групи, як проекти «Lutsk Night Cinema» нічні кіноперегляди, «EnglishOK» міжкультурні зустрічі та «Дзига» літературно-акустичні вечори. Усі зазначені ініціативи утворилися з волонтерського корпусу, який працює на базі молодіжного центру та має назву «МОПС» (молодіжний осередок прогресивного суспільства).

Кімната зборів (Meeting room)

Основні напрями діяльності[ред. | ред. код]

 1. Розвиток м’яких навичок у молоді.
 2. Створення комфортного середовища на базі центру.
 3. Розвиток проектного мислення у молоді.

У центрі часто проводяться зустрічі із відомими та успішними лучанами, бізнесменами, підприємцями, культурними діячами, держслужбовцями тощо. Наприклад, лише у 2018 році МЦВ відвідали Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, заступник міністра молоді та спорту Олександр Ярема, команда VIP Тернопіль, ресторатор Роман Хорзов, головний лікар Центру хірургії ока професора Загурського Тетяна Єремеєва, засновник бренду «Urban Planet» Станіслав Шипіль та багато інших.

Клуб соціального інвестора[ред. | ред. код]

2019 році Молодіжний центр Волині заснували Клуб соціального інвестора, який представляє собою середовище соціальних інноваторів, які сприяють розвитку громадянського суспільства. 

В першу чергу це – люди, які беруть на себе відповідальність за розвиток локальних спільнот, які примножать довіру та взаєморозуміння серед українців. Вони будують соціальний капітал, об’єднуючи бізнес, громадські середовища та органи місцевого самоврядування.

Головна місія клубу – зробити молодь України та Волині сильною, свідомою та громадсько активною через освіту, дозвілля та прокачку цінностей.

офіційне лого клубу

Примітки[ред. | ред. код]


Посилання[ред. | ред. код]

 1. ГУРТ: Молодіжний центр гуртує Волинську молодь
 2. Офіційний сайт Молодіжного центру Волині
 3. У Луцьку презентували Молодіжний центр
 4. Волинський молодіжний центр шукає активну молодь