Нова пошта

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
«Нова пошта»
Тип поштова організація[d]
Галузь Логістика
Гасло доставка майбутнього
Засновано 13.02.2001
Засновник(и) В'ячеслав Климов та Володимир Поперешнюк
Штаб-квартира 03049, Київ, Столичне шосе, 103 (гол. офіс)
Територія діяльності понад 2300 відділень; представництво у майже 1000 міст і сіл України (2016)[1]
Послуги експрес-доставлення документів, вантажів і посилок для фізичних осіб та бізнесу
Власник(и) В'ячеслав Климов та Володимир Поперешнюк
Співробітники більше 18 000
Сайт novaposhta.ua

«Нова Пошта» — це заснована у 2001 році українська компанія, що забезпечує сервіс експрес-доставлення документів, вантажів і посилок для фізичних осіб та бізнесу.

Мережа «Нова пошта» складається з понад 2300 відділень, 1400 поштоматів для видавання/приймання посилок та 37 сортувально-перевантажувальних терміналів. За 2016 рік компанія доставила по Україні понад 110 млн відправлень.

У 2016 році американське видання Inc. включило компанію «Нова пошта» до рейтингу топ-5000 європейських компаній, що демонструють найшвидший темп розвитку. Станом на 2017 рік «Нова пошта» разом із державною компанією «Укрпошта» є безумовними лідерами на ринку доставлень та електронної комерції України[2].

Засновники та керівництво[ред.ред. код]

Засновники компанії: Володимир Поперешнюк (зліва) та В'ячеслав Климов

Засновники компанії — В'ячеслав Климов та Володимир Поперешнюк.

Голова наглядової ради[3] — Данило Пасько.

Члени наглядової ради:

 • В'ячеслав Климов;
 • Володимир Поперешнюк;
 • Інна Поперешнюк;
 • Марк Івашко;
 • Олена Вольська;
 • Ігор Троян;
 • Денис Бродський.

Історія розвитку[ред.ред. код]

Історія компанії «Нова пошта» почалася в лютому 2001 року, коли університетські друзі В'ячеслав Климов і Володимир Поперешнюк вирішили заснувати спільну справу. Обом було по 25 років. З вибором ринкової ніші допоміг визначитися невеликий кондитерський бізнес Володимира. Він якраз шукав шляхи транспортування товару з Полтави по Україні. Так у молодих підприємців з'явилася ідея запропонувати українцям нову послугу — швидке і зручне доставлення.

Стартовий капітал компанії «Нова пошта» становив 7000 доларів, а команда на початку включала у себе 7 осіб.

На початку 2000-х в Україні не існувало ринку доставлення: його замінювали провідники поїздів і водії маршруток.

Автомобіль кур'єрських доставлень та кур'єр

Перші три роки роботи компанії пройшли під знаком пошуку клієнтів і шляхів розвитку. Переломним моментом стало отримання співзасновниками компанії ступеня Executive МВА. Навчання в бізнес-школі обидва називають відправною точкою для системного й усвідомленого підходу до управління бізнесом.

2007 стає роком, коли «Нова пошта» вперше виходить на прибутковість. Незабаром після цього в компанії починається знаковий етап активного розвитку. Протягом декількох років вона демонструє впевнене зростання: відкриваються відділення в містах-мільйонниках, посилюються позиції в сегменті В2В за рахунок розширення клієнтської бази.

Прикметно, що компанія вистояла восени 2008-го, під час світової фінансової кризи. В умовах важкої економічної ситуації, коли обороти компанії «Нова пошта» впали на 30 %, власники приймають рішення осідлати хвилю кризи і витягти з неї вигоду. Климов і Поперешнюк роблять ставку на розвиток: оптимізують логістику, змінюють підхід до мотивації персоналу і маркетингу, фокусуються на ефективності продажів. І вже в грудні «Нова пошта» знову демонструє зростання. На той час компанія вже представлена в усіх регіонах України.

В 2009 році «Нова пошта» стає лідером ринку експрес-доставлення в Україні. Компанія розширюється вражаючими темпами, щорічно збільшуючи обсяги перевезених вантажів втричі. У 2009 році «Нова пошта» доставила більше 1,6 млн посилок, в 2010 — понад 4 млн.

Схожими темпами розвивається й мережа відділень. Якщо в 2009-му вона складається з восьми десятків відділень, в 2010 році їх стає вже 140.

В цей період «Нова пошта» активно налагоджує роботу зі зростаючим сегментом e-commerce і стає ключовим партнером для багатьох інтернет-магазинів. Пропозиція клієнту «логістики під ключ» дозволяє їй міцно закріпитися на ринку В2С.

В рамках компанії сформувалося кілька векторів розвитку, серед яких — міжнародний напрямок («Нова пошта Інтернешнл»). У 2014 році «Нова пошта» відкрила представництва в Грузії та Молдові, а через рік вийшла на ринок міжнародних доставлень.

«Нова пошта» надає клієнтам комплекс логістичних та супутніх сервісів. Сьогодні у відділеннях можна не тільки отримати/відправити посилку або вантаж і замовити адресне доставлення, а й здійснити електронний грошовий переказ через каси ForPost, замовити послугу фулфілмента («НП Логістик»).

На кінець 2015 року мережа компанії, яка покриває майже 1000 населених пунктів по Україні, складається з понад 2200 відділень, 1400 поштоматів, 37 терміналів. У 2015-му компанія перевезла близько 100 млн відправлень.

Послуги[ред.ред. код]

Фулфілмент-центр Нова пошта

На початку своєї діяльності компанія «Нова Пошта» пропонувала послуги перевезення у спосіб «двері — двері», коли вантаж забирався з офісу/складу відправника та доставлявся до офісу/складу отримувача.

З 2007 року організація почала додатково працювати у спосіб «відділення — відділення».

Відділення Нової Пошти у місті Мелітополі

У 2012 році компанія створила мобільний застосунок для смартфонів. Він дозволяв отримати інформацію про відділення компанії, графік їх роботи, пошук відділень на мапі, новини, інформацію про послуги, самостійно порахувати вартість і дізнатися терміни доставлення, відстежити статус доставлення вантажу та ін.

 «Нова пошта» пропонує додаткові послуги:

 • зберігання вантажу;
 • доставлення у часові інтервали;
 • зворотнє доставлення;
 • переадресування та перенаправлення;
 • піднімання на поверх;
 • пакування;
 • грошові перекази;
 • суботнє доставлення;
 • пункт передачі;
 • SMS-трекінґ.

Перевезення здійснюється за такими типами доставлень: «відділення — відділення», «відділення — двері», «двері — відділення», «двері — двері».

Соціальна відповідальність[ред.ред. код]

З 2016 року в компанії «Нова пошта» прийнята стратегія корпоративної соціальної відповідальності[4] (КСВ). Це практичний документ, «дорожня мапа» у сфері соціального інвестування. Стратегія корпоративної соціальної відповідальності «Нова пошта» — це взаємопов'язані практики і програми, які інтегровані в процес бізнесу і відповідальність за поточну і минулу діяльність, а також передбачають вплив компанії на зовнішнє середовище.

Активна громадянська позиція основних співвласників «Нова пошта» — В'ячеслава Климова та Володимира Поперешнюка — відображається у підтримці соціальних проектів, серед яких — «Гуманітарна пошта України».

За втілення проекту «Гуманітарна пошта України» в 2015 році представники компанії отримали відзнаки Патріарха Філарета «За жертовність і любов до України».

У грудні 2015 року «Нова пошта» отримала нагороду «Бізнес, що змінює країну» від Центру розвитку КСВ.

В 2016 році компанія була відзначена нагородою за найкращій внесок у 11 Ціль сталого розвитку ООН «Сталий розвиток міст».

Відзнаки[ред.ред. код]

14 грудня 2009 роботу компанії було відзначено однією з нагород міжнародного академічного рейтингу «Золота Фортуна» в номінації «Якість третього тисячоліття».

В 2010 році «Нова пошта» перемогла в номінації «Народне визнання» у всеукраїнському рейтингу «Бренд року».

14 квітня 2016 року «Нова пошта» перемогла у E-Awards в номінації: «Найкраще В2В-рішення для e-commerce».

В 2016 році Українська асоціація директ-маркетингу визнала компанію «Нова пошта» найкращім поштово-логістичним оператором України.

У 2016 році американське видання Inc. включило компанію «Нова пошта» до рейтингу топ-5000 європейських компаній, що демонструють найшвидший темп розвитку.

В 2016 році компанія зайняла третє місце в рейтингу найінноваційніших компаній України за версією сайту forbes.net.ua.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

 1. «Нова Пошта» сьогодні на офіційному сайті
 2. Віталій Яницький. Развитие «Укрпошта» станет драйвером для «Нова пошта». http://retailers.ua. Процитовано 05.07.2017. 
 3. Наглядова Рада - «Нова Пошта»| Доставка майбутнього. novaposhta.ua (ru-ru). Процитовано 2017-01-18. 
 4. Соціальна відповідальність - «Нова Пошта»| Доставка майбутнього. novaposhta.ua (ru-ru). Процитовано 2017-01-18. 
Помилка цитування: Тег <ref> з назвою "brandroku", визначений у <references>, не використовується в попередньому тексті.

Посилання[ред.ред. код]