Нова пошта

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
«Нова пошта»
Гасло доставка майбутнього
Заснування 13.02.2001
Засновник(и) В'ячеслав Климов та Володимир Поперешнюк
Штаб-квартира 03049, Київ, Столичне шосе, 103 (гол. офіс)
Територія діяльності понад 2300 відділень; представництво у майже 1000 міст і сіл України (2016)[1]
Галузь Логістика
Послуги експрес-доставка документів, вантажів і посилок для фізичних осіб та бізнесу
Власник(и) В'ячеслав Климов та Володимир Поперешнюк
Співробітники більше 18 000
Сайт novaposhta.ua

«Нова Пошта» — це заснована у 2001 році українська компанія, що забезпечує сервіс експрес-доставки документів, вантажів і посилок для фізичних осіб та бізнесу.

Мережа «Нова пошта» складається з понад 2300 відділень, 1400 поштоматів для видачі/прийому посилок та 37 сортувально-перевантажувальних терміналів. За 2016 рік компанія доставила по Україні понад 110 млн відправлень.

Місія компанії — робити доставку легкою для життя і бізнесу, спрощувати життя клієнтам. Для цього команда «Нова пошта» впроваджує нові продукти і сервіси, орієнтуючись на міжнародні стандарти та кращий світовий досвід.

У 2016 році американське видання Inc. включило компанію «Нова пошта» до рейтингу топ-5000 європейських компаній, що демонструють найшвидший темп розвитку. Станом на 2017 рік «Нова пошта» разом із державною компанією «Укрпошта» є безумовними лідерами на ринку доставки та електнонної комерції України[2].

Засновники та керівництво[ред.ред. код]

Засновники компанії: Володимир Поперешнюк (зліва) та В'ячеслав Климов

Засновники компанії — В'ячеслав Климов та Володимир Поперешнюк.

Голова наглядової ради[3] — Данило Пасько.

Члени наглядової ради:

 • В'ячеслав Климов;
 • Володимир Поперешнюк;
 • Інна Поперешнюк;
 • Марк Івашко;
 • Олена Вольська;
 • Ігор Троян;
 • Денис Бродський.

Історія розвитку[ред.ред. код]

Історія компанії «Нова пошта» почалася в лютому 2001 року, коли університетські друзі В'ячеслав Климов і Володимир Поперешнюк вирішили заснувати спільну справу. Обом було по 25 років. З вибором ринкової ніші допоміг визначитися невеликий кондитерський бізнес Володимира. Він якраз шукав шляхи транспортування товару з Полтави по Україні. Так у молодих підприємців з'явилася ідея запропонувати українцям нову послугу — швидку і зручну доставку.

Стартовий капітал компанії «Нова пошта» становив 7000 доларів, а команда на початку включала в себе 7 осіб.

На початку 2000-х в Україні не існувало ринку доставки: його замінювали провідники поїздів і водії маршруток.

Автомобіль кур'єрської доставки та кур'єр

Перші три роки роботи компанії пройшли під знаком пошуку клієнтів і шляхів розвитку. Переломним моментом стало отримання співзасновниками компанії ступеня Executive МВА. Навчання в бізнес-школі обидва називають відправною точкою для системного й усвідомленого підходу до управління бізнесом.

2007 стає роком, коли «Нова пошта» вперше виходить на прибутковість. Незабаром після цього в компанії починається знаковий етап активного розвитку. Протягом декількох років вона демонструє впевнене зростання: відкриваються відділення в містах-мільйонниках, посилюються позиції в сегменті В2В за рахунок розширення клієнтської бази.

Прикметно, що компанія вистояла восени 2008-го, під час світової фінансової кризи. В умовах важкої економічної ситуації, коли обороти компанії «Нова пошта» впали на 30 %, власники приймають рішення осідлати хвилю кризи і витягти з неї вигоду. Климов і Поперешнюк роблять ставку на розвиток: оптимізують логістику, змінюють підхід до мотивації персоналу і маркетингу, фокусуються на ефективності продажів. І вже в грудні «Нова пошта» знову демонструє зростання. На той час компанія вже представлена в усіх регіонах України.

В 2009 році «Нова пошта» стає лідером ринку експрес-доставки в Україні. Компанія розширюється вражаючими темпами, щорічно збільшуючи обсяги перевезених вантажів втричі. У 2009 році «Нова пошта» доставила більше 1,6 млн посилок, в 2010 — понад 4 млн.

Схожими темпами розвивається й мережа відділень. Якщо в 2009-му вона складається з восьми десятків відділень, в 2010 році їх стає вже 140.

В цей період «Нова пошта» активно налагоджує роботу зі зростаючим сегментом e-commerce і стає ключовим партнером для багатьох інтернет-магазинів. Пропозиція клієнту «логістики під ключ» дозволяє їй міцно закріпитися на ринку В2С.

В рамках компанії сформувалося кілька векторів розвитку, серед яких — міжнародний напрямок («Нова пошта Інтернешнл»). У 2014 році «Нова пошта» відкрила представництва в Грузії та Молдові, а через рік вийшла на ринок міжнародної доставки.

Для українців «Нова пошта» перестала бути лише сервісом доставки. Нова корпоративна структура являє собою групу компаній, що надають клієнтам комплекс логістичних та супутніх сервісів. Сьогодні у відділеннях можна не тільки отримати/відправити посилку або вантаж і замовити адресну доставку, а й здійснити електронний грошовий переказ через каси ForPost, замовити послугу фулфілмента («НП Логістик»).

На кінець 2015 року мережа компанії, яка покриває майже 1000 населених пунктів по Україні, складається з понад 2200 відділень, 1400 поштоматів, 37 терміналів. У 2015-му компанія перевезла близько 100 млн відправлень.

Послуги[ред.ред. код]

Фулфілмент-центр Нова пошта

На початку своєї діяльності компанія «Нова Пошта» пропонувала послуги перевезення в спосіб «двері — двері», коли вантаж забирався з офісу/складу відправника та доставлявся до офісу/складу отримувача.

З 2007 року організація почала додатково працювати в спосіб «відділення — відділення».

Відділення Нової Пошти у місті Мелітополь

У 2012 році компанія створила мобільний додаток для смартфонів. Він дозволяв отримати інформацію про відділення компанії, графік їх роботи, пошук відділень на карті, новини, інформацію про послуги, самостійно порахувати вартість і дізнатися терміни доставки, відстежити статус доставки вантажу та ін.

Окрім відправки та отримання, в «Нова пошта» можна замовити низку додаткових послуг, які враховують максимальну кількість побажань клієнтів і будь-які особливості відправлень:

 • зберігання вантажу;
 • доставка в часові інтервали;
 • зворотня доставка;
 • переадресування та перенаправлення;
 • підйом на поверх;
 • пакування;
 • грошові перекази;
 • суботня доставка;
 • пункт передачі;
 • SMS-трекінг.

Перевезення здійснюється за технологіями доставки: «відділення — відділення», «відділення — двері», «двері — відділення», «двері — двері».

Соціальна відповідальність[ред.ред. код]

З 2016 року в компанії «Нова пошта» прийнята стратегія корпоративної соціальної відповідальності[4] (КСВ). Це практичний документ, «дорожня карта» у сфері соціального інвестування. Стратегія корпоративної соціальної відповідальності «Нова пошта» — це взаємопов'язані практики і програми, які інтегровані в процес бізнесу і відповідальність за поточну і минулу діяльність, а також передбачають вплив компанії на зовнішнє середовище.

Активна громадянська позиція основних співвласників «Нова пошта» — В'ячеслава Климова та Володимира Поперешнюка — відображається у підтримці соціальних проектів, серед яких — «Гуманітарна пошта України».

За втілення проекту «Гуманітарна пошта України» в 2015 році представники компанії отримали відзнаки Патріарха Філарета «За жертовність і любов до України».

У грудні 2015 року «Нова пошта» отримала нагороду «Бізнес, що змінює країну» від Центру розвитку КСВ.

В 2016 році компанія була відзначена нагородою за найкращій внесок у 11 Ціль сталого розвитку ООН «Сталий розвиток міст».

Відзнаки[ред.ред. код]

14 грудня 2009 роботу компанії було відзначено однією з нагород міжнародного академічного рейтингу «Золота Фортуна» в номінації «Якість третього тисячоліття».

В 2010 році «Нова пошта» перемогла в номінації «Народне визнання» у всеукраїнському рейтингу «Бренд року».

14 квітня 2016 року «Нова пошта» перемогла у E-Awards в номінації: «Найкраще В2В-рішення для e-commerce».

В 2016 році Українська асоціація директ-маркетингу визнала компанію «Нова пошта» найкращім поштово-логістичним оператором України.

У 2016 році американське видання Inc. включило компанію «Нова пошта» до рейтингу топ-5000 європейських компаній, що демонструють найшвидший темп розвитку.

В 2016 році компанія зайняла третє місце в рейтингу найінноваційніших компаній України за версією сайту forbes.net.ua.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

 1. «Нова Пошта» сьогодні на офіційному сайті
 2. Віталій Яницький. Развитие «Укрпошта» станет драйвером для «Нова пошта». http://retailers.ua. Процитовано 05.07.2017. 
 3. Наглядова Рада - «Нова Пошта»| Доставка майбутнього. novaposhta.ua (ru-ru). Процитовано 2017-01-18. 
 4. Соціальна відповідальність - «Нова Пошта»| Доставка майбутнього. novaposhta.ua (ru-ru). Процитовано 2017-01-18. 
Помилка цитування: Тег <ref> з назвою "brandroku", визначений у <references>, не використовується в попередньому тексті.

Посилання[ред.ред. код]