Нова пошта

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
«Нова пошта»
Тип поштова організація
Заснування 2001
Штаб-квартира 03049, Київ, вул. Народного Ополчення, 1 офіс № 211(гол. офіс)
Територія діяльності 1425 відділень представництво у 764 містах України[1]
Галузь вантажоперевезення та кур'єрська доставка
Власник(и) В'ячеслав Клімов
Сайт novaposhta.ua

«Нова Пошта» — українська компанія, що надає послуги експрес доставки та перевезення вантажів.

Історія розвитку[ред.ред. код]

Компанія була заснована у 2001 році в місті Полтава та здійснювала перевезення за маршрутом Київ — Полтава — Харків. Увесь транспортний парк «Нової Пошти» тоді складався з двох легкових машин. Пізніше відкрився новий рейс: Київ — Дніпропетровськ, який згодом було подовжено до Запоріжжя. На 2007 рік компанія вже мала склади у всіх обласних центрах України.

З кінця 2008 року по 2010 Нова пошта відкрила понад 80 представництв, загальною кількістю 120 складів у більш ніж 80 містах. Надалі темпи відкриття нових представництв зростали і на 1 жовтня 2012 року нараховувалось вже більше 1000 відділень.

19 липня 2013 року у Львові відбулося відкриття нового високотехнологічного розподільного терміналу.

Зараз компанія лідер на ринку України у сфері надання послуг експрес-доставки. Для користування послугами налічується понад 1200 відділень. У великих містах працює по декілька десятків представництв: у Києві — 103, в Харкові — 103, в Дніпропетровську — 135, в Одесі — 91, у Львові — 52, в Полтаві — 24.

Нагороди[ред.ред. код]

14 грудня 2009 роботу компанії було відзначено однією з нагород міжнародного академічного рейтингу «Золота Фортуна» в номінації «Якість третього тисячоліття».

В 2010 році «Нова Пошта» отримала нагороду «Народне визнання» в категорії «Експрес-доставка» у всеукраїнському рейтингу «Бренд року».[Джерело?]

Послуги[ред.ред. код]

На початку своєї діяльності компанія «Нова Пошта» пропонувала послуги перевезення за технологією «Двері-Двері», коли вантаж забирався з офісу/складу відправника та доставлявся до офісу/складу отримувача.

З 2007 року організація почала додатково працювати за технологією «Склад-Склад».

У 2012 році компанія створила мобільний додаток для смартфонів. Який дозволяв отримати доступ до інформації про відділення компанії, графік їх роботи, пошук відділень на карті, новини, інформацію про послуги, самостійно порахувати вартість і дізнатися терміни доставки, відстежити статус доставки вантажу та ін.

Зараз «Нова Пошта» надає послуги:

  • доставка та повернення вантажів до роздрібних мереж;
  • доставка палетованого вантажу;
  • зворотня доставка, що передбачає повернення відправнику документів за вантаж;
  • післяплата за товар;
  • виклик машини;
  • переадресація;
  • підйом вантажу на поверх;
  • зберігання вантажу;
  • упаковка вантажу.

Перевезення здійснюється за технологіями доставки: «склад — склад», «склад — двері», «двері — склад», «двері — двері».

Недоліки[ред.ред. код]

Компанія не має єдиної уніфікованої системи фінансово-сервісних послуг по Україні. Клієнт фактично прив'язаний до місця відправки. Особливі проблеми виникають при користуванні послугами після оплати. Готівкові гроші можливо забрати лише на пункті відправки у випадку, якщо це Цінні папери. Якщо ж це Грошовий переказ, то готівкові кошти можливо забрати на будь-якому відділенні Нової Пошти.

Галерея[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

  1. Технологія доставки на офіційному сайті (рос.)