Молчанов Михайло Олександрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Молчанов Михайло Олександрович
Народився 23 квітня 1961(1961-04-23) (57 років)
Рівне, Ровенська область, Українська РСР, СРСР
Громадянство
(підданство)
Flag of the Soviet Union.svg СРСР
Flag of Ukraine.svg Україна
Flag of Canada.svg Канада
Діяльність Q4370165
Alma mater Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Науковий ступінь доктор політичних наук

Михайло Олександрович Молчанов (Mikhail Molchanov) (23 квітня 1961(19610423), Рівне, Українська РСР) — канадський політолог, педагог, викладач, публіцист українського походження, доктор політичних наук, професор, завідувач кафедри політичних наук Університету Сент-Томас (Канада).

Навчання [ред. | ред. код]

М.Молчанов закінчив філософський факультет Київського державного університету ім. Тараса Шевченка у 1982 році. Тема його дипломної роботи — «Свобода особистості в ідеологічній боротьбі сучасності»).

В 1989 році він закінчив аспірантуру Інституту філософії АН УРСР у Києві. Кандидатська дисертація «Методологічна роль історичного матеріалізму в дослідженні ідеологічних відносин» була заснована на критичному зіставленні теорій ідеологічного процесу Луї Альтюссера і Антоніо Грамші.

Також М.Молчанов навчався в Нью-Йоркському університеті в 1992—1993 році. Він здобув ступінь магістра адміністративного менеджменту (1993).

В 1998 році він також захистив дисертацію доктора політичних наук по темі «Політична культура і національна ідентичність в російсько-українських відносинах» в університеті Альберти, Канада.

Наукова та педагогічна діяльність[ред. | ред. код]

У 1982—1986 рр. М.Молчанов викладав у Донецькому політехнічному інституті та Рівненському педагогічному інституті. В 1989—1993 роках він працював у системі Академії Наук України (інститути філософії, історії, соціології). В 1993 році М.Молчанов обійняв посаду професора і завідувача кафедри адміністративного менеджменту Інституту державного управління і самоврядування при Кабінеті Міністрів України (нині — Національна академія державного управління при Президентові України).

З 1994 р. М.Молчанов викладає в Канаді: в університетах Альберти, Вікторії, Карлтонському університеті (Оттава). У 2001—2003 рр. працював політичним аналітиком та керівником низки проектів стратегічного планування в міністерствах федерального уряду Канади. Також М.Молчанов — професор Університету Сент-Томас, Канада. Член Міжнародної Асоціації політичної науки (IPSA) і Асоціації Міжнародних Досліджень (International Studies Association)[1].

У 2012 році він був обраний іноземним членом Національної Академії Педагогічних Наук України[2]. А в 2013 році — Головою Програмного Комітету секції Посткомуністичні держави в міжнародній політиці Асоціації Міжнародних Досліджень (Post-Communist Systems in International Relations Section)[3]. Крім того, М.Молчанов — член Виконавчої Ради секції Порівняльних Міждисциплінарних Досліджень (CISS) Асоціації Міжнародних Досліджень[4].

Публікації[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]