Молчанов Михайло Олександрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Молчанов Михайло Олександрович
Народився 1961
Рівне, Рівненський район, Рівненська обл., Українська РСР, СРСР
Громадянство
(підданство)
СРСР, Україна і Канада
Alma mater Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Науковий ступінь доктор політичних наук

Михайло Олександрович Молчанов (Mikhail Molchanov) (23 квітня 1961(19610423), Рівне, Українська РСР) — канадський політолог, педагог, викладач, публіцист українського походження, доктор політичних наук, професор, завідувач кафедри політичних наук Університету Сент-Томас (Канада).

Навчання [ред.ред. код]

М.Молчанов закінчив філософський факультет Київського державного університету ім. Тараса Шевченка у 1982 році. Тема його дипломної роботи — «Свобода особистості в ідеологічній боротьбі сучасності»).

В 1989 році він закінчив аспірантуру Інституту філософії АН УРСР у Києві. Кандидатська дисертація «Методологічна роль історичного матеріалізму в дослідженні ідеологічних відносин» була заснована на критичному зіставленні теорій ідеологічного процесу Луї Альтюссера і Антоніо Грамші.

Також М.Молчанов навчався в Нью-Йоркському університеті в 1992—1993 році. Він здобув ступінь магістра адміністративного менеджменту (1993).

В 1998 році він також захистив дисертацію доктора політичних наук по темі «Політична культура і національна ідентичність в російсько-українських відносинах» в університеті Альберти, Канада.

Наукова та педагогічна діяльність[ред.ред. код]

У 1982—1986 рр. М.Молчанов викладав у Донецькому політехнічному інституті та Рівненському педагогічному інституті. В 1989—1993 роках він працював у системі Академії Наук України (інститути філософії, історії, соціології). В 1993 році М.Молчанов обійняв посаду професора і завідувача кафедри адміністративного менеджменту Інституту державного управління і самоврядування при Кабінеті Міністрів України (нині — Національна академія державного управління при Президентові України).

З 1994 р. М.Молчанов викладає в Канаді: в університетах Альберти, Вікторії, Карлтонському університеті (Оттава). У 2001—2003 рр. працював політичним аналітиком та керівником низки проектів стратегічного планування в міністерствах федерального уряду Канади. Також М.Молчанов — професор Університету Сент-Томас, Канада. Член Міжнародної Асоціації політичної науки (IPSA) і Асоціації Міжнародних Досліджень (International Studies Association)[1].

У 2012 році він був обраний іноземним членом Національної Академії Педагогічних Наук України[2]. А в 2013 році — Головою Програмного Комітету секції Посткомуністичні держави в міжнародній політиці Асоціації Міжнародних Досліджень (Post-Communist Systems in International Relations Section)[3]. Крім того, М.Молчанов — член Виконавчої Ради секції Порівняльних Міждисциплінарних Досліджень (CISS) Асоціації Міжнародних Досліджень[4].

Публікації[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]