Альбертський університет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Альбертський університет, за річкою — центр Едмонтона

Альбертський університет (англ. The University of Alberta (UofA)) — провінційний громадський науково-дослідницький університет розташований в Едмонтоні, Альберта, Канада.

Університет, заснований у 1908, налічує нині більш ніж 36 000 студентів і наукових співробітників, що й підносить його до п'ятірки найбільших університетів у Канаді. Головний корпус розміщено у 50-ти міських кварталах; більше ніж 90 будівль розташованих у центрі міста Едмонтону вздовж річки Північний Саскачеван.

В університеті є нині близько 400 дослідницьких лабораторій і друга за бібліотечними фондами університетська бібліотека в Канаді.[1] Є і солідні медичні й інженерні програми; UofA продовжує розбудовувати найсучасніші лабораторії у нанотехнологіях, нафтовій інженерії, електрокомунікаціях.

Альбертський університет постійно визнається одним із найкращих у Канаді.[2][3][4] Заклад входить до спілки 15 провідних дослідницьких університетів країни.

Найбільші його факультети: гуманістичних та загальних наук, інженерний, медичний та стоматологічний, юридичний, педагогічний, аграрний, фармакологічний та фармацевтичний, менеджменту й підприємництва (бізнес), та фізкультури. Окремо франкомовний фр. Faculté Saint-Jean — та Школа індіанознавства.

В Альбертському університеті функціонує Освітній Центр Української Мови.[5] На факультеті мистецтв викладається українська мова й література (Ukrainian Language & Literature Program[6]) та українська фольклористика.[7] Окремий проект підтримки українських двомовних шкільних програм існує під назвою «Портал українознавства».[8]

КІУС[ред.ред. код]

При університеті з 1976 діє Канадський інститут українських студій (КІУС, англ. Canadian Institute of Ukrainian Studies, CIUS) — осередок українознавчих студій, який веде науково-дослідну та видавничу діяльність з української та україно-канадської тематики.

Українці[ред.ред. код]

Викладачі[ред.ред. код]

Випускники[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

 1. University of Alberta Facts 2005–2006
 2. The Times Higher Education Supplement World University Rankings. October, 2005. Accessed August 28, 2006.
 3. Newsweek The Top 100 Global Universities. Retrieved August 28, 2006.
 4. Maclean's Annual University Rankings, November 2005.
 5. Ukrainian Language Education Centre ULEC
 6. Ukrainian Language & Literature Program
 7. Ukrainian Traditional FolkloreUkrainian Traditional Folklore
 8. UKIP — the Ukrainian Knowledge internet Portal
 9. Доктор Наталя Кононенко — про фольклорний архів, особливості щедрування в Едмонтоні та психотерапію українських дум
 10. [1]
 11. X. Весна, Б. Мельничук. Байрок Любослав-Антін Антонович // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т. / редкол.: Г. Яворський та ін. — Тернопіль : Видавничо-поліграфічний комбінат «Збруч», 2004. — Т. 1 : А — Й. — С. 68. — ISBN 966-528-197-6.
 12. База даних малих космічних тіл JPL: Альбертський університет (англ.).