Міжнародні відносини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Стяг ООН.

Міжнаро́дні відно́сини  — система міждержавних взаємодій, суб’єктами яких є держави і міждержавні та неурядові організації, приватні особи. Наука про міжнародні відносини є комплексною та міждисциплінарною. У сферу міжнародних відносин входять військово-політичні, економічні, екологічні, гуманітарні та інші проблеми світового співтовариства.

Критерії[ред.ред. код]

  •  Специфіка учасників. На думку відомого французького філософа і соціолога Р. Арона, «міжнародні відносини - це відносини між політичними одиницями». Таким чином, для нього міжнародні відносини - це, в першу чергу, взаємодія між державами або «дипломатом» і «солдатом». На думку ж американського політолога Дж. Розенау, символічними суб'єктами міжнародних відносин є турист і терорист.
  •  Особлива природа. Міжнародні відносини мають анархічний характер і відрізняються великою невизначеністю. В результаті кожен учасник МВ змушений робити кроки, виходячи з непередбачуваності поведінки інших учасників.
  •  Критерій локалізації. На думку французького дослідника М. Мерля, міжнародні відносини - це «сукупність угод і потоків, які перетинають кордони, або ж мають тенденцію до перетинанню кордонів».
  •  МВ - об'єктивно-суб'єктивна реальність, що залежить від людської свідомості.

Спеціалізовані програми з міжнародних відносин[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Джерела та література[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

  • Відносини міжнародні //Політологічний енциклопедичний словник / уклад.: Л. М. Герасіна, В. Л. Погрібна, І.О. Поліщук та ін. За ред. М. П. Требіна. – Х . :Право, 2015


Політика Це незавершена стаття про політику.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.