Мольберт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мольберт

Мольберт (від нім. Malbrett, нім. Staffelei, англ. Easel) — підставка (зазвичай тринога), на якій художник установлює підрамник із полотном, картон і таке інше для малювання.

Історія[ред.ред. код]

Початково мольбертом називалась основа картин, виконаних маслом на дощатих і мідних щитах. Крім візантійських ікон і зображень єгипетських мумій часів пізнього періоду античності мольберти були вперше використані в XI–XII ст.

Перші мольберти представляли собою дерев'яний або металевий щит на опорі, на якому малювали картину.

Мольберти використовували монахи-літописці при роботі над своїми рукописами. Також мольберти використовувалися при виготовленні вівтарних підставок і завіс.

Так тривало до того часу, поки не живописці не почали використовувати полотна. Ця знаменна подія трапилася наприкінці XV століття. Мольберт дещо змінюється. Він перетворюється на дерев'яну раму, на яку натягують полотно. Художники воліли мольберти без прикрас і строгих форм .

Але були і мольберти, які самі ставали витворами мистецтва. Ними користувалися представники інших професій. Із створенням олійних фарб в тюбиках і появою моди на малювання пейзажів на природі мольберти стають складними і більш легкими .

Практично без змін мольберт дійшов до наших днів. В даний час для виготовлення мольбертів використовують різні матеріали. І користуються ними не тільки художники.

Посилання[ред.ред. код]

Мистецтво Це незавершена стаття з мистецтва.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.

Джерела[ред.ред. код]

http://isidafenix.ru/history/molbert-istoriya-poyavleniya/