Мідзуаге
Мізуаге (яп. 水揚げ) — обряд дорослішання гейші та юджьо, супроводжувався у повій (юджьо) виставленням невинності на продаж[1]. Існують джерела, які стверджують, що невинності позбавлялися і деякі гейші[2].
«Мізу» означає «вода», а «аге» — «підняти» або «помістити», походження терміна — або жаргон рибалок (перший улов риби), або метафора антології Манйошю, де дів називали «ще не спущеним на воду човном». Крім того, розваги із повіями та гейшами називалися яп. 水商売 (мізусебай) — «водяний бізнес». Швидше за все, термін є поєднанням всіх цих смислів[3].
Метою мідзуаге було, по-перше, познайомити ученицю (майко або камурі) з клієнтурою, і, по-друге, зібрати суму грошей з її данна яп. 旦那 — покровителя, спонсора. Ці гроші ставали стартовою сумою для початку кар'єри як гейші, а також відкладалися на проведення церемонії ерікае, переходу зі статусу майко в гейші[4]. При цьому гейша може і не мати з данна ніяких сексуальних відносин. Для мідзуаге вибирався багатий та літній клієнт, який повинен був ніжно провести дівчину в світ сексуальних відносин; після мідзуаге він не мав з нею ніяких стосунків[5].
Після мідзуаге починаюча гейша або юдзе носить нову зачіску, відповідну її новому статусу, у гейш це зачіска офуку з шовковою стрічкою, приколотою до основи пучка волосся на потилиці.
Сучасними гейшами продаж цноти не практикується, а ритуал дорослішання став схожий на церемонію повноліття та супроводжується лише зміною зачіски[6].
- ↑ Интервью гейши Ивасаки Минэко бостонскому отделению газеты «Феникс». Архів оригіналу за 6 січня 2010. Процитовано 26 березня 2015.
- ↑ Seigle, Cecilia Segawa (1993). Yoshiwara: the glittering world of the Japanese courtesan. [Honolulu]: University of Hawaii Press. ISBN 0-8248-1488-6.page 179 [Архівовано 17 червня 2016 у Wayback Machine.].
- ↑ Liza Dalby, 2000, с. 325, з. 325.
- ↑ Lesley Downer. Geisha: The Secret History of a Vanishing World. (London: Headline Book Publishing, 2000) Pages 256—266.
- ↑ Liza Dalby, 2000, с. 114, з. 114.
- ↑ Mineko Iwasaki. Geisha, A Life. (New York: Washington Square Press, 2002)Page 206—210.
- Лайза Кріфілд Делбі. Geisha. — Vintage, 2000. — С. 165.
Це незавершена стаття про Японію. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |