Міжнародна конференція з питань відновлення України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міжнародна конференція з питань відновлення України
Ukraine Recovery Conference
Статус активна
Жанр конференція
Дати 4-5 липня 2022 року
Місце проведення Лугано
Країна Швейцарія Швейцарія
Учасники Україна Україна та її міжнародні партнери
Вебсайт
urc2022.com

Міжнародна конференція з питань відновлення України (англ. Ukraine Recovery Conference) — міжнародна конференція, зосереджена на питаннях відновлення України після повномасштабного російського вторгнення, що проходила 4–5 липня 2022 року у Лугано (Швейцарія)[1].

Спочатку конференція в Лугано планувалася як 5-та Міжнародна конференція з питань реформ в Україні — щорічна політична подія високого рівня за участю представників органів влади України, країн Європейського Союзу, НАТО, Великої Сімки (G7) і інших міжнародних організацій та партнерів України.[2] Це мало стати продовженням чотирьох попередніх конференцій, проведених у Великій Британії, Канаді, Данії та Литві, які дозволили Україні висвітлити прогрес реформ та обговорити їх пріоритети на майбутнє. З огляду на російське вторгнення 2022 року фокус цієї конференції був зміщений на післявоєнне відновлення України, що й було зображено у модифікованій назві заходу[1].

До участі в конференції запрошені понад 40 держав і понад 20 міжнародних організацій[3]. Підсумком конференції має стати розробка «рамки» довгострокового процесу відновлення у вигляді фінального документа – «Декларації Лугано»[4].

План відновлення України[ред. | ред. код]

4 липня Україна презентувала власний план відновлення, що передбачений на період з 2023 до 2032 року та охоплює 15 сфер. Він містить перелік інфраструктурних і безпекових проєктів, інвестицій у клімат і цифрову економіку, які мають мобілізувати сотні мільярдів фінансової допомоги від Європейського Союзу. Загалом у плані відновлення фігурує 850 проєктів, на їхню реалізацію потрібно фінансування приблизно 750 млрд доларів.[5][6]

Разом з тим, за словами очільниці Європейської Комісії Урсули фон дер Ляєн, що у Європейському Союзі буде створено міжнародну платформу для відновлення України після завершення війни, що формуватиме стратегічні орієнтири та пріоритети майбутньої відбудови країни[7].

Ще до завершення цьогорічної конференції з питань відновлення України стало відомо, що у 2023 році наступний захід готова прийняти Велика Британія[8].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Ukraine Recovery Conference – Міжнародна конференція з питань відновлення України. ua.urc2022.com. Процитовано 4 липня 2022. 
  2. Ukraine Reform Conference у 2022 році відбудеться у Швейцарії. Інтерфакс-Україна. 8 липня 2021. Архів оригіналу за 5 листопада 2021. Процитовано 3 листопада 2021. 
  3. У Швейцарії починається дводенна Конференція з відновлення України. www.eurointegration.com.ua (укр.). Процитовано 4 липня 2022. 
  4. Підсумком конференції з відбудови України має стати «Декларація Лугано» - президент Швейцарії. www.ukrinform.ua (укр.). Процитовано 4 липня 2022. 
  5. ПЛАН ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНИ. recovery.gov.ua (укр.). Процитовано 4 липня 2022. 
  6. Україна представила план відновлення країни – подробиці. Слово і Діло (укр.). Процитовано 4 липня 2022. 
  7. Середа, Альона (4 липня 2022). В ЄС створять платформу для відбудови України після війни. StopCor (укр.). Процитовано 4 липня 2022. 
  8. Reuters (4 липня 2022). UK to host 2023 Ukraine recovery conference. Reuters (англ.). Процитовано 4 липня 2022.