Міжнародна торгівельна палата

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міжнародна торгівельна палата
ICC headquarters.jpg
Тип громадська організація
Засновник Étienne Clémenteld
Засновано 1919
Галузь Міжнародна торгівля[1]
Країна Flag of France (1794–1815, 1830–1974, 2020–present).svg Франція[1]
Штаб-квартира Париж
Керівник Ajaypal Singh Bangad
Вебсайт iccwbo.org

CMNS: Міжнародна торгівельна палата у Вікісховищі

Міжнародна торгівельна палата (МТП) англ. International Chamber of Commerce (ICC) — світова організація бізнесу, яка має на меті підтримку й розвиток міжнародної торгівлі й глобалізації. Членами МТП є понад 6,5 мільйонів компаній, бізнес-асоціацій та торгово-промислових палат світу. МТП має національні комітети у 91 країні світу[2].

Основні напрями діяльності[ред. | ред. код]

Основні напрями діяльності ICC — розроблення правил, міжнародний арбітраж і вираження позицій бізнесу.

Компанії, що входять до складу ICC є безпосередніми учасниками міжнародного бізнесу. Міжнародна Торгова Палата розробляє правила, що регулюють світову торгівлю. Хоча ці правила є добровільними, бізнесмени щодня дотримуються їх у численних ділових операціях, і ці правила становлять основу міжнародної торгівлі.

ICC також надає послуги, зокрема, через Міжнародний арбітражний суд ICC — провідну арбітражну установу світу. Ще одна послуга — Світова Федерація Торгових Палат, міжнародна мережа торгово-промислових палат, яка відповідає за взаємодію та обмін досвідом між палатами.

Український національний комітет Міжнародної торгівельної палати[ред. | ред. код]

Український національний комітет Міжнародної Торгової Палати (ICC Ukraine) є єдиною організацією, яка представляє Міжнародну Торгову Палату в Україні.[3]

Керівництво ICC Ukraine:

  • Щелкунов Володимир Ігорович — президент ICC Ukraine.
  • Переверзева Світлана Олександрівна — Генеральний секретар,
  • Козакевич Ірина Олегівна — Перший віце-президент ICC Ukraine[4].

Історія[ред. | ред. код]

МТП була заснована у 1919 й мала на меті слугувати світовому бізнесу через розвиток торгівлі й інвестицій, відкритого ринку товарів і послуг, вільного руху капіталу. Міжнародний секретаріат МТП було розміщено в Парижі, і Міжнародний Арбітражний суд МТП було засновано в 1923 році. Зараз мережа МТП включає суб'єктів з понад 130 країн[5].

Інкотермс[ред. | ред. код]

Власне для розв'язання проблем, які можуть виникнути з нечітким прописанням у контрактах відповідальності сторін, Міжнародна торгова палата опублікувала у 1936 році перше зведення міжнародних правил для точного тлумачення торгових термінів. Ці правила стали відомі, як «Incoterms 1936». Поправки й доповнення були пізніше зроблені у 1953, 1967, 1976, 1980, 1990, 2000, 2010, 2020 роках. Зараз діє остання версія INCOTERMS яка набула чинності 1 січня 2020 року. Основною причиною редакцій цих правил була необхідність приведення їх у відповідність до сучасної комерційної практики.


Випуск журнала «Україна по-арабськи - Економічний вісник»

Перший в Україні економічний арабомовний журнал «Україна по-арабськи – Економічний вісник» виходить за підтримки ICC Ukraine

В Україні з успіхом випускається перший в країні арабомовний економічний журнал «Україна по-арабськи - Економічний вісник», що спрямований на розвиток економічних відносин нашої держави з арабськими країнами. Світ побачив вже два випуски згаданого видання: перший у вересні 2018-го, другий – у лютому 2019 року. Архівовано 28 липня 2019 у Wayback Machine.

Так, журнал з успіхом був представлений на різних виставках, у тому числі в Абу-Дабі на IDEX-2019,  та Дубаї  на Gulfood в лютому 2019 року, а також на багатьох дипломатичних прийомах та бізнес-форумах.

Журнал «Україна по-арабськи – Економічний вісник» підготовлено у рамках спільної діяльності, відповідно до укладеного Меморандуму про співробітництво між Асоціацією “Український національний комітет Міжнародної Торгової Палати” (ICC Ukraine) та ЗМІ «Україна по-арабськи» (Ukraine in Arabic).

Виноски[ред. | ред. код]

  1. а б Архів преси 20 століття (нім.) — 1908.
  2. Internatinal Chamber of Commerce. Архів оригіналу за 12 червня 2010. 
  3. Архівована копія. Архів оригіналу за 1 квітня 2022. Процитовано 27 квітня 2022. 
  4. Менеджмент ICC Ukraine. Архів оригіналу за 15 грудня 2016. 
  5. About ICC. Архів оригіналу за 10 листопада 2016. 

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]