Міжнародне радіо Китаю

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Міжнародне радіо Китаю
CRIlogo.png
Країна КНР КНР
Формат загальний
Адреса Shijingshan дорога, 16, Пекін
Веб-сторінка http://gb.cri.cn/

Міжнародне радіо Китаю (кит. 中国国际广播电台, піньїнь Zhōngguó guójì guǎngbò diàntái) — міжнародна державна радіостанція Китаю, розташована в Пекіні. Проводить мовлення на коротких і середніх хвилях (FM), через супутник та Інтернет. Є однією з трьох центральних медіа організацій Китаю державного значення.

Мовлення радіостанції розпочалося 3 грудня 1941 року. На даний момент це одна з найбільших в світі в медіаструктур, яка не лише готує радіопрограми, а й займається випуском телепередач і друкованих видань, проводить мобільне та інтернет-мовлення.

Мовлення проводиться 62 мовами світу. МРК має в своєму розпорядженні 40 зарубіжних кореспондентських пунктів та представництв, близько 60 дочірніх зарубіжних радіостанцій, 15 радіошкіл Конфуція і 18 каналів інтернет-радіо. МРК встановило партнерські відносини з більш ніж 160 радіостанціями світу, завдяки чому 98% аудиторії радіостанції має можливість слухати передачі рідною мовою. Щоденний об'єм ефіру — 2700 годин.

Сайт офіційно відкрито 26 грудня 1998 року. На сьогодняшній день на ньому публікуються матеріали 43 іноземними мовами і 5 місцевими діалектами.

Головна будівля МРК

Українська служба Міжнародного радіо Китаю[ред.ред. код]

Сайт CRI Online українською мовою було експериментально запущено в травні 2008 року напередодні Олімпіади в Пекіні. Він став першим китайським сайтом українською мовою.

На сайті відвудувачі можуть ознайомитись з новинами політики, економіки, культури і знайти корисну інформацію для тих, хто збирається подорожувати Китаєм. Онлайн-мовлення охоплює програми з різних сфер життя - музики, історії, культури, спорту. Унікальний розділ «Вчимо китайську мову» побудовано так, що користувач має можливість самостійно вивчати китайську мову.

16 березня 2017 року Головний пекінський центр мовлення Міжнародного радіо Китаю відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол України в Китайській Народній Республіці пан Олег Дьомін.[1]

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]