Міжнародне радіо Китаю

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міжнародне радіо Китаю
Країна КНР КНР
Форматзагальний
АдресаShijingshan дорога, 16, Пекін
Вебсторінкаgb.cri.cn

Міжнародне радіо Китаю (кит. спр. 中国国际广播电台, піньїнь: Zhōngguó guójì guǎngbò diàntái; CRI) — міжнародна державна радіостанція Китаю, розташована в Пекіні. Проводить мовлення на коротких і середніх хвилях (AM), через супутник та Інтернет. Є однією з трьох центральних медіа організацій Китаю державного значення.

Мовлення радіостанції розпочалося 3 грудня 1941 року. На даний момент це одна з найбільших в світі медіаструктур, яка не лише готує радіопрограми, а й займається випуском телепередач і друкованих видань, проводить мобільне та інтернет-мовлення.

Мовлення проводиться 65 мовами світу. МРК має в своєму розпорядженні 40 зарубіжних кореспондентських пунктів та представництв, близько 60 дочірніх зарубіжних радіостанцій, 15 радіошкіл Конфуція і 18 каналів інтернет-радіо. МРК встановило партнерські відносини з більш ніж 160 радіостанціями світу, завдяки чому 98 % аудиторії радіостанції має можливість слухати передачі рідною мовою. Щоденний об'єм ефіру — 3000 годин[1].

Сайт офіційно відкрито 26 грудня 1998 року. На сьогоднішній день на ньому публікуються матеріали 43 іноземними мовами і 5 місцевими діалектами.

Головна будівля МРК

Українська служба Міжнародного радіо Китаю

[ред. | ред. код]

Сайт CRI Online українською мовою було експериментально запущено в травні 2008 року напередодні Олімпіади в Пекіні. Він став першим китайським сайтом українською мовою.

На сайті відвудувачі можуть ознайомитись з новинами політики, економіки, культури і знайти корисну інформацію для тих, хто збирається подорожувати Китаєм. Онлайн-мовлення охоплює програми з різних сфер життя — музики, історії, культури, спорту. Унікальний розділ «Вчимо китайську мову» побудовано так, що користувач має можливість самостійно вивчати китайську мову.

Навесні 2017 року в мережі Facebook було відкрито сторінку української служби МРК[2].

16 березня 2017 року Головний пекінський центр мовлення Міжнародного радіо Китаю відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол України в Китайській Народній Республіці пан Олег Дьомін[3].

18 вересня 2017 року в Києві під час 7-го Міжнародного форуму «Kyiv Media Week» заступник директора Міжнародного радіо Китаю Тянь Юйхун і глава Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія підписали рамковий договір про співпрацю у сфері розповсюдження та виробництва кіно і телевізійних програм[4][5].

Посилання

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. About CRI. Архів оригіналу за 29 липня 2018. Процитовано 22 лютого 2018.
  2. Міжнародне радіо Китаю. Архів оригіналу за 12 серпня 2020. Процитовано 27 квітня 2022.
  3. Генеральний директор МРК провів зустріч з послом України в Китаї. Архів оригіналу за 17 березня 2017. Процитовано 17 березня 2017.
  4. Китай та Україна підписали угоду про співпрацю в галузі кіно і телебачення. Архів оригіналу за 18 лютого 2018. Процитовано 18 лютого 2018.
  5. НСТУ показуватиме китайський театр. Архів оригіналу за 18 лютого 2018. Процитовано 18 лютого 2018.