Міжнародний республіканський інститут

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міжнародний республіканський існтитут
Абревіатура IRI
Гасло Advancing Democracy Worldwide
Тип фонд
Засновано 1983
Правовий статус фонд
Країна Flag of the United States.svg США
Штаб-квартира Washington, DC,
United States
Президент Деніел Тваінінг
Вебсайт IRI.org

CMNS: Міжнародний республіканський інститут у Вікісховищі

Міжнародний республіканський інститут (англ. International Republican Institute, МРІ) — неприбуткова та непартійна міжнародна організація, яка працює над утвердженням свободи та демократії в усьому світі.[1]

МРІ був заснований у квітні 1983 року як неприбуткова та непартійна організація, що задекларувала своєю місією "просування демокраїни та свободи. Ми поєднуємо людей з їхньою владою, допомагаємо політикам бути більш відповідальними до громадян та мотивуємо людей брати активнішу участь у політичних процесах"[2].

МРІ допомагає політичним партіям діяти більш конкретно та відповідально, підтримуючи участь громадян у розробці державної політики, та сприяючи збільшенню ролі соціально маргіналізованих верств населення, включно з жінками та молоддю, у політичному процесі.

У 2018 році сенатор США від штату Аризона Джон Маккейн, після 25 років служби у якості Голови Правління поінформував Правління МРІ про складання своїх повноважень та рекомендував сенатора США від штату Аляска Дена Саллівана у якості наступника[3].

Діяльність[ред. | ред. код]

Міжнародний республіканський інститут з 1994 року МРІ розпочав співпрацю з Україною для просування належного врядування, зміцнення державних і громадських інститутів та об’єднання зусиль у країні на етапі перехідної демократії[4].

Зосереджуючи свою діяльність на регіональному та місцевому рівнях, МРІ працює з місцевими партійними осередками, громадськими організаціями та органами місцевого самоврядування по всій території країни в рамках програм, що фінансуються Міністерством закордонних справ та торгівлі Канади (Global Affairs Canada), Національним фондом на підтримку демократії та Агентством США з міжнародного розвитку.

Основні напрямки роботи:

 • Розвиток багатопартійних політичних систем
 • Розбудова демократичного врядування
 • Розширення можливостей і прав жінок
 • Підтримка ініціативи громадянського суспільства
 • Молодіжне лідерство
 • Зміцнення виборчих процесів
 • Вивчення громадської думки

Жіноча Демократична Мережа[ред. | ред. код]

«Українська жіноча демократична мережа»[5] – це горизонтальна регіональна мережа, що об’єднує понад 300 активних жінок-лідерок, чинних депутаток і посадових осіб органів місцевого самоврядування з усіх куточків України із представницями органів державної  влади задля просування спільних інтересів та утвердження рівних прав і можливостей жінок і чоловіків.

Всеукраїнська громадська організація «Українська жіноча демократична мережа» як частина Жіночої демократичної мережі (Women`s Democracy Network[6]) і складова глобальної ініціативи Міжнародного республіканського інституту розпочала свою роботу в Україні на початку 2017 року.

В Україні Мережа функціонує на принципах самоорганізації ініціативних жінок задля зміцнення їх лідерського потенціалу та поліпшення статусу жінок в суспільно-політичному житті країни та своїх громад. Мережа покликала забезпечити «спільний голос» для представництва інтересів жінок у політичних структурах, а також забезпечити зв’язок між сьогоднішніми та майбутніми жінками-лідерками в Україні за допомогою навчальних і менторських програм, обміну досвідом і кращими практиками.

Пріоритетні напрямки діяльності Мережі:

 • сприяння консолідації жінок у політиці шляхом створення в органах місцевого самоврядування депутатських груп, спрямованих на відстоювання інтересів жінок у політичних структурах і досягнення гендерної рівності;
 • забезпечення достримання гендерного балансу в органах влади та місцевого самоврядування шляхом лобіювання гендерних квот у партійних статутах та виборчому законодавстві, що передбачає звернення до партійних лідерів, народних депутатів і комітетів Верховної Ради із закликом дотримуватися гендерних квот та встановити відповідальність для партій за порушення даного принципу.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. International Republican Institute, Right Web, 27.02.2012. Архів оригіналу за 15.07.2009. Процитовано 25.01.2016. 
 2. Who We Are: The International Republican Institute. www.iri.org. Процитовано 2019-09-10. 
 3. https://www.facebook.com/josh.rogin. Opinion | John McCain passes the torch at the International Republican Institute. Washington Post (en). Процитовано 2019-09-10. 
 4. Про IRI-Україна. IRI Ukraine (uk). Процитовано 2019-09-10. 
 5. Українська жіноча демократична мережа. IRI Ukraine (uk). Процитовано 2019-09-10. 
 6. Welcome | Women's Democracy Network. www.wdn.org. Процитовано 2019-09-10. 

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]