Сенат США

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Печатка Сенату США

Сена́т США (англ. the United States Senate) — одна з двох палат Конгресу США, так звана верхня палата.

Порядок формування[ред.ред. код]

Згідно з Конституцією США в Сенат входять по два сенатори від кожного штату, що обираються законодавчими зборами відповідних штатів (фактично сенатори обираються всенародним голосуванням населенням штату) строком на шість років. Час, місце і порядок проведення виборів сенаторів і представників встановлюються в кожному штаті законодавчими зборами. Проте Конгрес може у будь-який час своїм законом встановити або змінити правила проведення виборів, за винятком тих, які стосуються місця вибору сенаторів.

Порядок роботи[ред.ред. код]

Сенат США проводить збори у Капітолії у Вашингтоні

Кожен сенатор має один голос. Віце-президент США є головою Сенату, проте брати участь в голосуванні може лише в тих випадках, коли голоси діляться порівну.

Тільки Сенат має виняткове право розглядати всі справи в порядку імпічменту. Засідаючи з цією метою, сенатори приносять присягу або дають урочисту обіцянку. Коли розглядається справа Президента США, на засіданні головує Голова Верховного Суду США; жодна особа не може бути засуджена без згоди двох третин присутніх сенаторів.

Конгрес збирається не рідше одного разу на рік, і його сесії починаються в перший понеділок грудня, якщо тільки законом Конгрес не призначить інший день.

Нинішній склад[ред.ред. код]

На виборах, що відбулися 4 листопада 2014 року, більшість у сенаті отримала Республіканська партія — 52 представники на 100 місць. Шість років до того більшість була у Демократичної партії — 53 сенатори від партії та ще 2 незалежні, але які голосували разом з демократами.

Посилання[ред.ред. код]