Міжнародні премії ЮНЕСКО в області грамотності

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Міжнародні премії ЮНЕСКО в області грамотності (англ. UNESCO International Literacy Prizes) відзначають досягнення та інновації в області грамотності.

За допомогою цих премій ЮНЕСКО прагне підтримувати передовий досвід в області поширення грамотності і заохочує створення товариств грамотности, їх динамічний розвиток. Премії присуджуються з 1967 року. Міжнародні премії ЮНЕСКО в області грамотності присуджуються щорічно 8 вересня в ході офіційної церемонії з нагоди Міжнародного дня грамотності (англ. International Literacy Day).

За цей час більш 475 проектів і програм, що здійснюються урядами, неурядовими організаціями та окремими особами з усього світу, були удостоєні визнання.

Існують дві Міжнародні премії ЮНЕСКО в області грамотності: Премія ЮНЕСКО імені Короля Сечжона за поширення грамотності та Премія ЮНЕСКО імені Конфуція за поширення грамотності.[1]

Премія ЮНЕСКО імені Короля Сечжона за поширення грамотності[ред. | ред. код]

Премія ЮНЕСКО імені Короля Сечжона за поширення грамотності (англ. UNESCO King Sejong Literacy Prize) була заснована в 1989 році за фінансової підтримки уряду Республіки Корея.[2] Премія ЮНЕСКО вшановує видатний внесок, який зробив більше 500 років тому письменник Король Сейджон (1397-1450 рр.), що створив алфавіт «Хангиль» (англ. Hangul).

Вона приділяє особливу увагу розвитку і навчання грамоті рідною мовою.

Щорічно присуджуються дві Премії ЮНЕСКО імені Короля Сечжона за поширення грамотності. Кожен переможець отримує 20 000 доларів США, медаль та диплом.

Премія ЮНЕСКО імені Конфуція за поширення грамотності[ред. | ред. код]

Премія ЮНЕСКО імені Конфуція за поширення грамотності (англ. UNESCO Confucius Prize for Literacy) була заснована в 2005 році на честь видатного китайського вченого Конфуція за фінансової підтримки уряду Китайської Народної Республіки. [3]

Ця Премія приділяє особливу увагу питанню поширення грамотності серед населення сільської місцевості, а також позашкільної молоді, особливо - дівчат і жінок.

Щорічно присуджуються три Премії ЮНЕСКО імені Конфуція за поширення грамотності. Кожен переможець отримує 20 000 доларів США, медаль та диплом.

Лауреати Міжнародні премії ЮНЕСКО в області грамотності 2017 року[ред. | ред. код]

Лауреати Премії ЮНЕСКО імені Короля Сечжона за поширення грамотності 2017[ред. | ред. код]

  • Research Institute for Languages and Cultures of Asia, Mahidol University (Таїланд) [4]
  • Center for Knowledge Assistance and Community Development, (CKACD) (В'єтнам) Programme «Books for rural areas of Viet Nam»[5]

Лауреати Премії ЮНЕСКО імені Конфуція за поширення грамотності 2017[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]