Мінімально життєздатний продукт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Шлях від мінімально життєздатного продукту до більш складного

MVP, мінімально життєздатний продукт (англ. Minimum viable product — MVP) — продукт з мінімальним функціоналом, який можна дати користувачам для використання. Використовується для тестування ідей у розробці програм з мінімальними затратами ресурсів. Зазвичай реалізується шляхом вдалого планування релізів, коли у перший реліз входять лише основні функції (або одна найважливіша), що дає можливість користувачам уже почати працювати, не очікуючи остаточної версії.

Теорію мінімально життєздатного продукту придумав Френк Робінсон (Frank Robinson), а популяризували Стів Бланк та Ерік Різ[en].

Використовується також в онлайн-маркетингу. Для неіснуючих додатків чи програм створюються рекламні сайти та запускають рекламну кампанію. Кількість користувачів, що зацікавилися товаром, слугує доказом, що ринку потрібен такий продукт. Або при додаванні нового функціоналу спочатку створюють посилання на нього всередині сервісу на рекламну сторінку. Залежно від кількості користувачів, що клікнули по ньому, вирішують чи треба розробляти його.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]