Міністр оборони

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Міні́стр оборо́ни — одна з вищих посадових осіб багатьох держав, яка входить, як правило, до складу уряду (кабінету міністрів) та відповідає за Збройні сили країни.

У більшості сучасних демократичних країн, які мають Збройні Сили, цю посаду звичайно займає цивільна особа, керівник Міністерства оборони держави, якій призначається (президентом або прем'єр-міністром). Положення про це зазвичай закріплюється в конституціях відповідних держав або статутних документах. В багатьох країнах цю посаду обіймає військова людина.

В США посада має назву державний секретар оборони.

Історія[ред. | ред. код]

З появою перших кабінетів міністрів наприкінці 18 століття, цю посаду часто називали військовий міністр. Після завершення Другій світової війни назву змінили на міністр оборони.

В України ця посада вперше була введена в 1991 році.

Цікавий факт[ред. | ред. код]

У 2014 році одночасно 5 жінок очолювали міністерства оборони в європейських країнах. Це — Урсула фон дер Ляєн (Німеччина), Жанін Хенніс-Пласшерт (Нідерланди), Карін Марта Елізабет Енстрем (Швеція), Іна Марі Еріксен Сорейде (Норвегія) та Мімі Кодхелі (Албанія)[1][2]. Причому, Урсула фон дер Ляєн до призначення не мала ніякого стосунку до військової служби.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]