Місто федерального значення

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Coat of Arms of the Russian Federation.svg
Ця стаття є частиною серії статей про
державний лад і устрій
Росії
 
Category КатегоріяІнші країни

Російська Федерація складається з 83 суб'єктів, 3 з яких є містами федерального значення: Москва і Санкт-Петербург. Після анексії Криму Росією містом федерального значення в РФ було антизаконно проголошено місто Севастополь так званого Кримського федерального округу.

Крім того, на період оренди Росією комплексу космодрому Байконур місто республіканського значення Республіки Казахстан Байконур наділене статусом міста федерального значення Російської Федерації. Проте Байконур при цьому не має статусу суб'єкта Російської Федерації. Органи його виконавчої та законодавчої влади не представлені у Раді Федерації РФ.

Москва (1) та Санкт-Петербург (2) на мапі Росії

Особливості організації місцевого самоврядування[ред.ред. код]

Всередині міст федерального значення утворені внутрішньоміські муніципальні утворення (у Москві таких муніципальних утворень 125, в Санкт-Петербурзі 111). Самі міста муніципальними утвореннями не є. В цілях збереження єдності міського господарства частина повноважень, закріплених законом за органами місцевого самоврядування, зберігається за органами державної влади суб'єкта федерації.

№п/п Регіон
суб'єкт федерації
Площа
(км²)
Населення
2011
Центр Склад Докладніше
1 Flag of Moscow.svg Москва 1 064 11 551 930 Москва 10 округів і 1 місто докладніше
2 Flag of Saint Petersburg Russia.svg Санкт-Петербург 1 433 4 868 520[1] Санкт-Петербург 20 районів і 1 місто докладніше
Разом 3 576 16 729 250 Москва 34 міських округів

Примітки[ред.ред. код]