Нагорський Станіслав

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Нагорський Станіслав
Народився 1826
Помер 12 (24) грудня 1896
Поховання
Громадянство
(підданство)
Польща
Flag of Russia.svg Російська імперія
Діяльність адвокат
У шлюбі з Еліза Ожешко

Станіслав Нагорський (біл. Станіслаў Нагорскі 1826 — 12 грудня 1896) — білоруський адвокат, громадсько-політичний діяч Гродно й півночі Білорусі. Був другим чоловіком відомої білорусько-польської письменниці та громадського діяча Елізи Ожешко.

Станіслав Нагорський право студіював у польських університетах. До 1866 року керував секретаріатом гродзенського господарського суду. В 1883 році став старшиною Гродзенського товариства доброзичливівців (меценатів та громадських діячів). В 80-х роках того ж століття став упорядником та засновником міських польських громадських організацій.

Мешкав у своєму домі разом із дружиною Елізою Ожешко в будинку на Муравйовській — який став осередком культури та мистецтва тогочасного Гродно. І навіть уже задовго по їх смерті, в комуністично-соціалістичні часи — цей заклад перебуває на особливому рахунку громади — в ньому містилися регіональне відділення Союзу письменників Білорусі, бібліотека та кільтурний центр. Наразі, завдяки бережливому ставленню Станіслава Нагорського до речей, які залишила по собі Еліза Ожешко, було сформовано музейну експозицію цієї відомої письменниці, а за сотні років вона доповнилася й перетворилася на музейну — в цьому ж будинку-музеї Елізи Ожешко.

Станіслав Нагорський помер 12 грудня 1896 року й був похований разом з своєю дружиною (в одній могилі) на польському меморіальному цвинтарі в місті Гродно.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Jacek Rozmus, Jerzy Gordziejew, Cmentarz farny w Grodnie 1792—1939, Wydawnictwo Naukowe WSP, Kraków 1999, s. 104