Народний фронт визволення Палестини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Народний фронт визволення Палестини (НФВП, англ. Popular Front for the Liberation of Palestine, араб. الجبهة الشعبية لتحرير فلسطين‎, Al-jabha al-sha'biyah li-tahrir filastin) — ліворадикальна марксистська воєнізована організація, яка виступає за створення незалежної Палестинської держави. Визнаний терористичною організацією в США, Канаді, ЄС, Великій Британії та Ізраїлі.

Організація заснована в 1967 після злиття трьох палестинських груп: «Палестинської визвольного фронту» Ахмада Джибріла (створений в 1961), групи «Герої Повернення» і групи «Молодь, що мстить».

Організація входить до складу Організації визволення Палестини і є другою за військовою та політичною силою нерелігійною палестинською організацією після ФАТХ Ясіра Арафата. Організація виступає за загальноарабську соціалістичну революцію. Після 1993 виступає проти «Декларації Принципів», підписаної ОВП з Ізраїлем, в зв'язку з чим організація призупинила своє членство в ОВП. Однак в 1999 році НФВП прийшов до угоди з ОВП щодо переговорів з Ізраїлем і відновив своє членство в ОВП.

Посилання[ред. | ред. код]