Національна стрілецька асоціація

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Національна стрілецька асоціація
National Rifle Association of America logo.png
NRA Virginia HQ.jpg
Абревіатура NRA
Тип організація 501(c)(3)d
Засновник William Conant Churchd і George Wood Wingated
Засновано 17 листопада 1871
Країна Flag of the United States.svg США[1]
Штаб-квартира Ферфакс
Друкований орган American Riflemand, NRATVd і Shooting Illustratedd
Вебсайт home.nra.org

Нагороди

CMNS: Національна стрілецька асоціація у Вікісховищі

Національна стрілецька асоціація США (англ. National Rifle Association of America, або NRA) — американська некомерційна асоціація, яка об'єднує прихильників права громадян на зберігання і носіння вогнепальної зброї. Створена 1871 року після Громадянської війни в США.

Цілі та завдання організації[ред. | ред. код]

Штаб-квартира НСА у місті Ферфакс, штат Вірджинія.

Національна стрілецька асоціація позиціонує себе як позапартійну та некомерційну і як свої головні цілі проголошує захист Другої поправки до Конституції США (яка входить до складу Білля про права), а також захист особистих і майнових прав торговців зброї та власників вогнепальної зброї на полювання й самооборону в Сполучених Штатах.

Про створення організації під назвою Національна стрілецька асоціація офіційно було оголошено в Нью-Йорку 1871 року Вільямом Конантом Черчем і Джорджем Вудом Вінгейтом. Першим президентом Асоціації став колишній сенатор і відомий генерал армії сіверян періоду Громадянської війни в США Емброуз Еверетт Бернсайд. Майбутній президент США Улісс Сімпсон Грант був восьмим головою NRA, а генерал Філіп Генрі Шерідан був дев'ятим.

Національна стрілецька асоціація спонсорує курси навчання техніці безпеки при поводженні зі зброєю, а також техніці стрільби, проводить конкурси та спортивні змагання в стрілецьких видах спорту. Згідно з дослідженням, проведеним журналом «Форчун», законодавці та співробітники конгресу США вважають NRA однією з найвпливовіших лобістських груп у країні. Ідеологічна діяльність даної асоціації заснована на принципі, що право на володіння зброєю є невід'ємною громадянською свободою американців і захищено Другою поправкою до Білля про права.

Національна стрілецька асоціація є найстарішою чинною організацією захисту цивільних прав у Сполучених Штатах. За інформацією власного вебсайту Асоціації, організація налічує близько чотирьох мільйонів членів.

Однак членство в асоціації також доступне й громадянам інших країн, які підтримують право на вільне володіння зброєю. Свою допомогу асоціації вони можуть надати через добровільні пожертвування та участь в акціях.

Посилання[ред. | ред. код]


  1. Global Research Identifier Database — 2015.