Національний Уряд (1863—1864)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Rzeczpospolita Trojga Narodów
Річ Посполита Трьох Народів
Російська імперія
1863 – 1865 Російська імперія
Прапор Герб
Прапор Герб
Девіз
лат. Si Deus Nobiscum quis contra nos
(If God is with us, then who is against us)
лат. Pro Fide, Lege et Rege
(For Faith, Law and King)
Польща, Білорусь, Україна: історичні кордони на карті
Польща, Білорусь, Україна: історичні кордони на карті
Річ Посполита Трьох Народів
Столиця Варшава
Вільнюс
Київ
Мови Польська
Білоруська
Українська
Литовська
Релігії Римо-католики
УГКЦ
Форма правління Повстанський уряд
Керівники Кароль Маєвський
Костянтин Калиновський
Законодавчий орган Сейм
Історія
 - Січневе повстання 22 січня 1863
 - Ліквідовано 1865

Національний Уряд 1863-64 рр. — верховний орган влади, що діяв під час січневого повстання проти російської окупації та наслідків поділів Речі Посполитої.

Мав колегіальну форму правління, перебував у Варшаві. Першим його головою став Кароль Маєвський. Був створений за зразками тогочасних урядів інших держав, з багатьма міністерствами та відомствами.

Історія[ред. | ред. код]

Тимчасовий Національний Уряд (пол. Tymczasowy Rząd Narodowy) утворили в ніч з 22 на 23 січня 1863 року, внаслідок перетворення з Національного Центрального Комітету (Komitetu Centralnego Narodowego). Був найвищим виконавчим органом повстанців.

Тимчасовий національний уряд сформувався в ніч з 22 на 23 січня 1863 р., внаслідок його перетворення з Національного ЦК і був найвищим виконавчим органом влади під час січневого повстання.

Національний Уряд видав «Маніфест 22 січня», в якому закликав до боротьби проти Російської імперії всі народи колишньої Речі Посполитої: поляків, литовців, українців. Планувалось створити Річ Посполиту Трьох народів. Також було оголошено про свободу селян та відміну кріпосного права.

Облігація Національного Уряду на 40 злотих

Національний уряд мав законодавчу і виконавчу владу, створив власну секретну державну адміністрацію, уповноважену, серед іншого, для збору податків, видавати облігації та інш.

Серед керівників Національного Уряду були:

Фактично, після арешту Ромуальда Траугутта, 10 квітня 1864 року, вважається що операція російської армії та секретної поліції «охранки» з подавлення Січневого повстання завершилась. під час січового повстання.

Джерела[ред. | ред. код]