Небесник Іван Іванович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Небесник Іван Іванович
Портрет Небесник.jpg
Народився 25 червня 1955(1955-06-25) (67 років)
Ужгородський район, Закарпатська область, Українська РСР, СРСР
Діяльність мистецтвознавець
Alma mater Ужгородський національний університет
Науковий ступінь кандидат педагогічних наук
Нагороди
Заслужений працівник освіти України

Іван Іванович Небесник (25 червня 1955(19550625), смт. Середнє, Ужгородський район, Закарпатська область) — український педагог, професор кафедри культури та соціально-гуманітарних дисциплін Закар­патсь­кої Академії мистецтв, кандидат педагогічних наук, член НСХУ, заслужений працівник освіти України.

Життєпис[ред. | ред. код]

Іван Небесник народився 25 червня 1955 року в смт. Середнє на Закарпатті в родині вчителів — Небесників Івана Михайловича та Ольги Іванівни (у дівоцті — Товт).

Закінчив Ужгородський державний університет. З 1982 року працював в Ужгородському училищі прикладного мистецтва і у червні 1990 року обраний директором цього навчального закладу. Під керівництвом І. І. Небесника училище реформоване в Ужгородський коледж мистецтв імені А. Ерделі з правом підготовки бакалаврів. У 2000 році захистив кандидатську дисертацію «Розвиток художньої освіти у Закарпатті у ХХ столітті». Професор, кандидат педагогічних наук (2001), член НСХУ (2003), Заслужений працівник освіти України. У 2007 році отримав звання професора з культурології.

Небесником І. І. започатковано проведення щорічних науково-практичних конференцій «Ерделівські читання». За його ініціативи та підтримці колективу коледжу, розпорядженням Кабінету Міністрів України в червні 2003 року було відкрито Закарпатський художній інститут, який 2016 року отримав статус академії.

Як науковець він проводить значну роботу у галузі художньої освіти, зокрема: у 2000 році вийшла друком монографія «Художня освіта на Закарпатті у XX століття: історико-педагогічний аспект»; 2005 року ним підготовлено до друку методичний посібник «Творчість видатних закарпатських художників», у квітні 2007 — наукову монографію «Адальберт Ерделі», завдяки якій Небесник І. І. став лауреатом обласної премії імені Й. Бокшая та А. Ерделі, а широке обговорення монографії науковою громадськістю одержало резонансні відгуки у мистецтвознавчих виданнях та у педагогічній пресі Києва, Львова, Ужгорода та в Словаччині. Восени 2007 року вийшов друком навчальний посібник з грифом МОН України під назвою «Культурологія. Образотворче мистецтво і художня освіта Закарпаття (XX століття)». Небесник І. І продовжує працювати над вивченням культури Карпатського регіону, зокрема над творчою спадщиною Адальберта Ерделі. У 2012 році під загальною редакцією І. І. Небесника надруковано літературні твори Адальберта Ерделі «IMEN Літературні твори. Щоденники. Думки».

Посилання[ред. | ред. код]