Небесник Іван Іванович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Іван Іванович Небесник (нар. 25 червня 1955(19550625), смт. Середнє, Ужгородський район, Закарпатська область в сім"ї вчителів - батько Небесник Іван Михайлович, мама Небесник (Товт) Ольга Іванівна).

Закінчив Ужгородський державний університет. З 1982 року працював в Ужгородському училищі прикладного мистецтва. У червні 1990 року обраний директором Ужгородського училища прикладного мистецтва. Під керівництвом І.І. Небесника училище реформоване в Ужгородський коледж мистецтв А. Ерделі з правом підготовки бакалаврів. У 2000 році захистив кандидатьску дисертацію "Розвиток художньої освіти у Закарпатті у ХХ столітті". Професор, кандидат педагогічних наук (2001), член НСХУ (2003), Заслужений працівник освіти України. У 2007 році отримав звання професора з культурології.

Небесником І.І. започатковано проведення щорічних науково-практичних конференцій "Ерделівські читання". З ініціативи І.І. Небесника та колективу коледжу розпорядженням Кабінету Міністрів України в червні 2003 року було відкрито Закарпатський художній інститут, а з 2016 року Закарпатська академія мистецтв.

Як науковець він проводить значну роботу у галузі художньої освіти, зокрема: у 2000 році вийшла друком монографія «Художня освіта на Закарпатті у XX ст.: історико-педагогічний аспект»; у 2005 році ним підготовлено до друку методичний посібник «Творчість видатних закарпатських художників», у квітні 2007 р. — наукову монографію «Адальберт Ерделі», за яку Небесник І.І став лауреатом обласної премії ім. Й.Бокшая та А.Ерделі, а широке обговорення монографії науковою громадськістю одержало резонансні відгуки у педагогічній пресі Києва, Львова, Ужгорода та в Словаччині. Восени 2007 року вийшов друком навчальний посібник з грифом МОН України під назвою «Культурологія. Образотворче мистецтво і художня освіта Закарпаття (XX століття)». Небесник І.І продовжує працювати над вивченням культури Карпатського регіону, зокрема над творчою спадщиною А.Ерделі. У 2012 р. під загальною редакцією І.І. Небесника надруковано літературні твори Адальберта Ерделі «IMEN Літературні твори. Щоденники. Думки».

Посилання[ред. | ред. код]

  • Закарпатський художній інститут
  • Вісник Закарпатського художнього інституту. Випуск 7: Збірник наукових праць / Ред. кол.: Небесник І.І. та ін. - Ужгород: Закарпатський художній інститут, 2015. - 274 с.