Немезіан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Немезіан
Народився невідомо
Карфаген, Туніс
Помер після 285
Громадянство Стародавній Рим
Діяльність поет

Марк Аврелій Олімпій Немезіан (*Marcus Aurelius Olympius Nemesianus, д/н —після 283) — латиномовний поет часів Римської імперії.

Життєпис[ред.ред. код]

Народився у м. Карфаген. Втім щодо його дати народження немає вірних відомостей. Ймовірно за часів імператора Кара, приблизно у 283 році, вже мешкав у Римі й був відомим поетом. Свою діяльність продовжив за правління Нумеріана та Каріна. Виграв поетичні змагання за нумеріана. Втім доскональне життя його не відоме.

Творчість[ред.ред. код]

Його стиль був доволі вишуканим, латина доволі добра. Немезіан писав вірші про мистецтво риболовлі («Halieutica»), водної діяльності («Nautica») і полювання («Cynegetica»). Чотири еклоги, раніше визнані авторством Тіта Кальпурнія Сицилійського, тепер прийнято вважати Немезіановими (оплакування пастуха Мелібоя — «Meliboeus», оплакування овчарів Алкона та Ідаса, пісня Пану-Юахусу, оплакування овчарів Ліцидаса й Мопса, нещасливих у любові), а також поема «Слава Геракла».

Джерела[ред.ред. код]

  • Bernd Effe, Gerhard Binder: Antike Hirtendichtung. Eine Einführung. 2. Auflage. Artemis und Winkler, Düsseldorf/Zürich 2001, ISBN 3-538-07114-4, S. 126–141.