Нерв

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Схема нервової системи людини
Структура нерва

Нерв (лат. nervus) — тонка волокнина в організмі людини, хребетних і більшості безхребетних тварин, що відходить від головного або спинного мозку і є складовою частиною розгалуженої системи, яка керує діяльністю організму.

Нерв являє собою покриту оболонкою структуру, яка складається з пучка нервових волокон (в основному, представлених аксонами нейронів і підтримуючою їх нейроглією.

Периферійний нерв складається з декількох пучків аксонів, покритих оболонками зі Шваннівських клітин, а також декількома сполучнотканинними оболонками: ендоневрій покриває кожен мієлінізований аксон, кілька таких аксонів об'єднуються в пучки, вкриті периневрієм. Кілька пучків, разом з кровоносними судинами і жировими включеннями, вкриті загальною оболонкою, епіневрієм, і становлять нерв.

Будова нерва[ред.ред. код]

Периферичний нерв складається з кількох пучків нервових волокон. Нервове волокно являє собою довгий відросток нейрона — аксон, який передає нервові імпульси, вкритий оболонкою з шваннівських клітин(en). Мієлінізовані волокна, на відміну від немієлінізованих, оточені також і мієліновою оболонкою.[1].

Класифікація нервів[ред.ред. код]

Нерви поділяються на:

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Нервное волокно. Биологический энциклопедический словарь..