Новий Світ (Тернопіль)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Новий Світ
Тернопіль
Загальна інформація
Країна

Україна Україна

Головні вулиці

Новий Світ, Білецька

Транспорт
Зовнішні посилання:
У проекті OpenStreetMap пошук у Nominatim

Новий Світ — мікрорайон у північній частині Тернополя.

Офіційно приєднаний до міста 11 квітня 1937 року. Назва виникла в той час, коли у всіх на слуху була еміграція в Америку (Новий світ).

Мікрорайон обмежується вул. Бродівською зі сходу, вул. Соломії Крушельницької з півдня і Тернопільським ставом із заходу.

Історія[ред.ред. код]

У 1920—1930-х роках на ґрунті, розпарцельованому з маєтку Біла (землевласник Яків Вільнер), почало виростати поселення, назване Новим Світом. На плані-схемі міста Тернополя 1931 року, опрацьованому Юзефом Галічером, уже вперше згадується назва дільниці «Новий Світ».

З 11 квітня 1937 р. Новий Світ став складовою частиною Тернополя (за розпорядженням міністра внутрішніх справ) шляхом вилучення із ґміни Великого Глибочка, до складу якої входило поселення, і включення до громади міста Тернополя[1]. Так народився новий квартал, який межував із Заруддям та Білою.

Після відновлення на Тернопільщині радянської влади розпочалася післявоєнна відбудова міста. Вона дала початок стрімкій забудові району Новий Світ у середині 1950-х років. Хоча руйнувань Новий Світ у Другу світову війну не зазнав, усе ж таки наділи на забудову власних будинків влада роздавала. Стрімка забудова була пов'язана також зі стрімким припливом нових робітників, найперше із сільської місцевості, потребою нових робочих місць на підприємствах, зокрема бавовняному комбінаті, «Ватрі», комбайновому заводі («Тернопільсільмаш») та інших, робітників, залізничників.

У радянські роки виникають багатоповерхові будинки, кінотеатр «Мир», готель «Чайка», відкриті музична школа, дитячі садочки.

У 1953 році здається в експлуатацію школа № 2.

Освітні заклади[ред.ред. код]

Релігія[ред.ред. код]

Транспорт[ред.ред. код]

Через мікрорайон курсують маршрутні таксі № 2, № 6, № 8, № 9, № 10, № 34.

Примітки[ред.ред. код]