Новий рік у Казахстані

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

У Казахстані новий рік відзначається двічі: 1 січня — відповідно до європейської традиції, та 21—23 березня — після настання весняного рівнодення. Обидва свята відзначають на державному рівні.

1 січня

[ред. | ред. код]

Святкування Нового року у ніч з 31 грудня на 1 січня сягає корінням в радянське минуле Казахстану, тому мало чим відзначається від зустрічі Нового року в Україні. Зараз це один з наймасовіших і улюблених свят у країні.

Прикраса ялинок стала повсюдним явищем. Вулиці міст максимально прикрашаються новорічним оформленням. Однак на вулицях рідко можна зустріти Діда Мороза (каз. Аяз ата) із Снігуркою (каз. Ақшақар) — вони зазвичай є гостями корпоративних заходів. Утім, на головних площах країни з особами переодягненими у костюм Діда Мороза і Снігуроньки можна сфотографуватися, а також запросити їх додому через спеціальні агентства урочистих послуг. У дитсадках напередодні повсюдно проводять ранки за участю цих та інших новорічних персонажів. Рівно опівночі люди цокаються келихами шампанського, сідають за новорічний стіл, після чого наносять візити друзям та родичам.

Науриз мейрами

[ред. | ред. код]

У відповідності із східний традиціями 21—23 березня у Казахстані святкується Науриз мейрами. Для казахів це свято є символом весняного оновлення, торжества любові, плодючості та дружби. У цей день більшість одягаються у національні казахські костюми, у містах та аулах проводять різного роду заходи (наприклад, концерти, театралізовані шоу, змагання з національних видів спорту), готують традиційні страви, такі як науриз-коже.

У Казахстані святкування Науриза було під забороною з 1926 року, його вважали релігійним, хоча таким воно не було. Відновлено святкування тільки з 1988 року. Офіційне визнання отримало 15 березня 1991 року, коли Указом Президента Казахської СРСР «Про народне свято весни» 22 березня оголошений днем весняного рівнодення, святковим днем — «Науриз мейрами». З 2001 року воно стало державним святом. З 2009 року святкуэться три дны з 21 по 23 березня.[1][2]


Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Благодатный праздник - Наурыз. Архів оригіналу за 22 березня 2016.
  2. Наурыз - праздник весны, мира и единства. Архів оригіналу за 22 березня 2016.

Послання

[ред. | ред. код]