Норея

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міграції кімврів і тевтонів, у тому числі розташування Noreia.
Battle icon gladii red.svg Поразки кімврів і тевтонців.
Battle icon gladii green.svg Перемоги кімврів і тевтонців.

Норея — древнє місто в східних Альпах, столиця королівства Норік. Його місце розташування поки не визначено точно.

Деякі дослідники вважають, що Норею можна ототожнити з розкопаним кельтсько-римським поселенням на Магдаленсберг в Каринтії, Австрія. Інші розташовують місто в нім. Zollfeld, Каринтія, або в області Лібенфельс в долині річки Глан. Існує версія, за якою місто було розташоване на пагорбі поруч озера Клопайн в Каринтії, районі, де були знайдені кілька могил кельтських "князів".

Можливо також, що назва «Noreia» існує більш ніж в одному місці: зустрічається два записи римських станцій в Tabula Peutingeriana четвертому сторіччі: старше «Noreia», близько 3,5 км в діаметрі, і новіше місто з такою ж назвою, розмірами території 7,5 на 3,4 км, знайдене в сьогоднішньому регіоні Штирія. Більш ймовірно, однак, що подвійний запис римської станції з назвою «Noreia» є помилкою переписувача.

В 113 році до н.е. у районі міста «Noreia» германські племена кімврів і тевтонців в битві перемогли римську армію на чолі із Гнеєм Папірієм Карбоном[1].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Strabone, Geografia, V, 1, 8.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Karin Erika Haas-Trummer, Noreia. Von der fiktiven Keltensiedlung zum mittelalterlichen Adelssitz. Eine historische und archäologische Spurensuche bis 1600, Wien - Köln - Weimar 2007.
  • Stefan Seitschek, "Noreia - Viele Antworten, keine Lösung", Keltische Forschungen 3 (2008), 221-244.

Посилання[ред. | ред. код]