Пульт дистанційного керування

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пульт дистанційного керування

Пульт дистанці́йного керува́ння (RCU, англ. remote control unit) — електронний пристрій для віддаленого (дистанційного) керування іншим електронним пристроєм на відстані. Існують як автономні, так і неавтономні (дротові) варіанти. Конструктивно пульт — звичайно невеличка коробка, що містить в собі електронну схему, кнопки керування і (як правило) джерело автономного живлення.

ПДК використовуються для дистанційного керування як мобільних об'єктів (наприклад, БПЛА), так і апаратами і механізмами на мобільних об'єктах (літаки, космічні кораблі, судна и т. д.), також керування виробничими процесами, системами зв'язку, технікою підвищеної небезпеки.

Широко використовуються для дистанційного керування побутовими електронними приладами (телевізорами, муз. центрами, кондиціонерами та іншою аудіо — відеотехнікою).

В грудні 1994 р. в заявці на патент України № 14531 A[1] було запропоновано запровадити пульт дистанційного управління для мультимедійного комп'ютера з метою дистанційного керування включенням/виключенням приводу CD-ROM, гучністю і тембром звучання, стереобалансом і шириною стереобази, санкціонованим включенням комп'ютера, запуском або перериванням тих чи інших програмних засобів із заготовленого переліку, управління яскравістю, контрастністю і кольоровою насиченістю відеоінформації на моніторі, вибором необхідного запису на CD-ROM і режиму його відтворення, а також перемиканням TV-програм, управління захопленням кадру, відображенням TV-програм на моніторі незалежно від роботи інших програмних засобів[1]. В 1998 р. ця ідея була реалізована Стівом Джобсом в комп'ютері iMac.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Pat. of Ukraine № 14531 A. IPС8 G06F3/00. Computer of multimedia. // Sliusar Vadym Іvanovych, Sliusar Ihor Ivanovych. – Appl. № 94128016, Priority Data 13.12.1994. – Official Publication Data 25.04.1997, Official Bulletin № 2/1997. [1]