Обговорення:Сексизм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вікіпедія:Проект:Фемінізм     (Рівень 3, Важливість «найвища»)
Вікіпедія:Проект:Фемінізм Ця стаття є частиною Проекту:Фемінізм, метою якого є створення якісних та інформативних статей на теми, пов'язані з фемінізмом. Якщо ви хочете допомогти проекту, то можете відредагувати статтю, до якої належить це обговорення, або відвідати сторінку проекту, де зможете, крім іншого, приєднатися до проекту та взяти участь у його обговоренні.
III
(у розвитку)
Ця стаття за шкалою оцінок статей Проекту:Фемінізм має 3 рівень.

Найвища

Важливість цієї статті для проекту Фемінізм: найвища


Logo sociology.svg Стаття «Сексизм» є частиною Вікіпроекту «Соціологія», який покликаний вивести соціологічний сегмент Вікіпедії на новий якісний рівень. Якщо маєте бажання створювати або покращувати статті пов'язані з соціологією, Ви також можете долучитися до проекту. Ласкаво просимо всіх!

Додавайте цей шаблон до усіх статей соціологічної тематики. Для цього розмістіть на сторінці обговорення статті цей код: {{Стаття проекту Соціологія}}

Wikipedia Education Program box UK.svg
  Вікіпедія  +  Київський національний університет імені Тараса Шевченка
  Стаття «Сексизм» створена чи доповнена в рамках проекту співпраці КНУ ім. Тараса Шевченка із спільнотою Вікіпедії. Ви також можете долучитися до проекту!
CC-logo.svg

Ця стаття містить текст, перекладений зі статті «Sexism» англійської Вікіпедії.
Містить переклад з англійської Вікіпедії станом на 12 грудня 2012 року.

Icono de traducción.svg
CC-logo.svg

Ця стаття містить текст, перекладений зі статті «Sexismus» німецької Вікіпедії.
Містить переклад з німецької Вікіпедії станом на 11 грудня 2012 року.

Icono de traducción.svg
CC-logo.svg

Ця стаття містить текст, перекладений зі статті «Сексизм» російської Вікіпедії.
Містить переклад з російської Вікіпедії станом на 11 грудня 2012 року.

Icono de traducción.svg
Dobra kandydat.png
Ця стаття була кандидатом у добрі. Див. сторінку обговорення Відправлена на допрацювання 2 січня 2013 року.

Обговорення номінації:


Пропонує: Важлива стаття в контексті теми про дискримінації. Написана у рамках вікіпроекту в КНУ. У великій мірі перекладена мною з англійської, німецької та російської вікіпедій.--Відьмак (обговорення) 13:22, 19 грудня 2012 (UTC)

За кого/що Кількість голосів «За» Кількість голосів «Проти» Кількість голосів «Утримуюсь» %за Початок Тривалість Статус Закінчення
Сексизм 4 4 1 50% 19 грудня 2012 14 днів завершено 2 січня 2013
 • Symbol support vote.svg За:
 1. --Відьмак (обговорення) 13:22, 19 грудня 2012 (UTC)
  --Камарад Че (обговорення) 00:43, 20 грудня 2012 (UTC) Немає відповідної кількості редагувань. --Вальдимар 09:50, 24 грудня 2012 (UTC)
 2. --Aliona Lyasheva (обговорення) 13:54, 20 грудня 2012 (UTC)
 3. --Zheliba (обговорення) 18:46, 22 грудня 2012 (UTC)
  --Avramchuk (обговорення) 00:10, 24 грудня 2012 (UTC) Немає відповідної кількості редагувань. --Вальдимар 09:48, 24 грудня 2012 (UTC)
 4. --Conservator.1985 (обговорення) 23:40, 26 грудня 2012 (UTC)
  --Maryna Goncharenko (обговорення) 21:41, 27 грудня 2012 (UTC)замалий внесок: немає 50 редагувань у статтях на момент номінації — NickK (обг.) 10:15, 29 грудня 2012 (UTC)
  -- Stanislavnym (обговорення) 12:40, 30 грудня 2012 (UTC)замалий внесок: немає 50 редагувань у статтях на момент номінації — NickK (обг.) 13:33, 30 грудня 2012 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 1. Цій темі присвячують книги, а стаття ледь витягує на кілька сторінок формату програми Word. До того ж згоден з паном Ігорем-такий початок у статті перелякає потенційного читача)) Хоч би ще дівчина була красивішою))) --О. Погодін (обговорення) 17:04, 19 грудня 2012 (UTC)
 2. Малувато буде. Прочитавши ось це У більшості країн, де існує призовна система комплектації армії (строкова служба), призову підлягають тільки чоловіки. Для жінок, при цьому, часто відсутня можливість проходження такої служби навіть на добровільній основі. згадую фільм «Солдат Джейн», але у статті про таке і не згадується. Додайте відповідний розділ. --Вальдимар 06:02, 20 грудня 2012 (UTC)
  Не дивився цей фільм, тому не дуже розумію згадування про, що саме ви би хотіли побачити. --Відьмак (обговорення) 12:36, 22 грудня 2012 (UTC)
 3. Дуже скупенько, прочитала, і, як то кажуть, «що знала 'м, то 'м сі й довідала». Згідна із Geliba, що потрібно про сексизм в рекламі, сексизм у мові (це взагалі дуже цікаво, взяти хоча б польську, де є два займенники третьої особи множини: oni (rodzaj męskoosobowy) і one (rodzaj niemęskoosobowy), перший для чоловіків, другий - для жінок, інших тварин і предметів), ще є наприклад сексизм у релігіях, принаймні в деяких дуже добре виражений. І взагалі багато питань залишаються без відповіді: які біологічні/еволюційні основи цього явища? наскільки воно залежить від культури? і навіть можна поставити таке сексистське запитання: хто частіше буває сексистами: чоловіки чи жінки? чи може людина зовсім не бути сексистом? у якому віці сексизм починає проявлятись? на початку статті пише «В багатьох західних країнах сексизм є предметом для законодавства» - в яких саме? які закони? що в них вважається сексизмом? чи можу я в якійсь країні офіційно поскаржитись на свого шефа, якщо він розповідає анекдоти про «жіночу логіку», і каже, що я не можу щось нормально зробити, бо я жіночої статі? і головне: якими працями я можу скористатись, якщо захочу детальніше про це почитати? це тільки дещо, з того, що могло би бути цікаво, і чого нема в статті.--Zlir'a (обговорення) 20:29, 20 грудня 2012 (UTC)
  yellow tickТак Частково зроблено. Додав розділи про сексизм у рекламі і сексизм у мові. Щодо інших ваших зауважень, то хочу зазначити, що згідно критеріїв доброї статті: Частини великої теми можуть бути розкриті не повністю, за умови розкриття основної теми. В даному випадку, основною темою є структурна обумовленість сексизму, розкриття якої і ставилось за головну мету при її написанні у рамках соціологічного вікіпроекту. Безперечно, зачеплені вами теми також цікаві, але вони похідні і таких як вони можна знайти багато. --Відьмак (обговорення) 12:36, 22 грудня 2012 (UTC)
  «Розкриті не повністю» і «повністю не розкриті» - це різні речі. Можливо, Ви добре виконали своє завдання в рамках соціологічного вікіпроекту, чи вікіпроекту в КНУ, але, на мою думку, стаття не відповідає вимогам до доброї, тому я голосую проти. Хочете по пунктах: п.1) основна тема статті розкрита не повністю, зокрема нема інформації про сучасний стан розуміння причин виникнення сексизму, тобто наскільки мозок людини «hardwired» бути секситським, наскільки це пристосувальна ознака (була, коли виникла, і є зараз), і наскільки вона залежить від культури. щодо «... всі наявні підходи до проблеми»: я переглянула невелику кількість наукових статей на цю тему, і помітила, що більше ніж в половині з них згадується про теорію Пітера Гліка і Сюзан Фіске амбівалентного сексизму по відношенню до жінок, мабуть, це важлива річ, чи ні? крім того, немає нічого про сексизм у такій важливій сфері людського життя як релігія. це тільки те, що приходить мені, аматору в цих темах, на думку. п.3) мова статті неприродна (наприклад: «гендерні стереотипи іноді створюються і застосовуються в ранньому віці»), є очевидні помилки (наприклад: «для ефектичної боротьбі з нею»). крім того у Вікіпедії прийнято писати «прозою», а не кілька розділів підряд маркованими списками у стилі конспекту. п.7) нема розділу із рекомендованою літературою і веб-ресурсами для глибшого вивчення теми статті, у наявному розділі «Джерела» багато пунктів незрозуміло оформлені (наприклад 2 і 32, 28-29, 34-41), використані неавторитетні джерела: наприклад, антифашитський інтернет-журнал Тум-балалайка (явно не публікує наукові статті із соціології чи психології), «жжшечка» всяка. Загалом стаття краща за середньостатистичну в нашій вікіпедії, але якось мені не хотілось би бачити її на головній сторінці.--Zlir'a (обговорення) 20:09, 23 грудня 2012 (UTC)
 4. Погоджуюсь із аргументами користувачки Zlir'a--Kusluj (обговорення) 10:32, 27 грудня 2012 (UTC)
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:
 1. Одразу ж на доробку. Майже всі речення криві. Так українською мовою не говорять. Крім того, напівголій дівиці не місце на головній сторінці. Знайдіть кращу ілюстрацію. --Дядько Ігор (обговорення) 15:56, 19 грудня 2012 (UTC)

# Не вистачає розділу «сексизм в рекламі», "секзизм в мові" тощо. З повагою, --Geliba (обговорення) 17:27, 19 грудня 2012 (UTC)

 1. YesТак Зроблено. Додав обидва розділи із відповідними посиланнями на джерела. --Відьмак (обговорення) 12:21, 22 грудня 2012 (UTC)
 • Зауваження:
 • Підсумок: Стаття піддавалася критиці через її неповність і нерозкритість теми навіть як для доброї статті. При належному розкритті теми стаття, безумовно, зможе претендувати на статус, але поки що відправлено на доробку. --Acedtalk 21:47, 2 січня 2013 (UTC)

Уточнення формулювань[ред. код]

У статті зазначено, що сексизм - це світогляд, хоча насправді сексизм є упередженням або ущемленням в правах. Світогляд передбачає цілісне бачення світу, на відміну від упереджень. Див. англомовну статтю: Sexism or gender discrimination is prejudice or discrimination based on a person's sex or gender. --Sheliazhenko (обговорення) 17:49, 2 вересня 2014 (UTC)